Odhalte své největší obavy pomocí Sondiho testu. Tvář, která vás nejvíce děsí, vám prozradí pravdu

tváře osob test

Vyzkoušejte si tento psychologický test z roku 1935, který rozzařuje lidi do 8 skupin podle jejich největšího strachu. Vyberte si jednu tvář a zjistěte, jaká je vaše slabina.

Tento test vytvořil v první polovině 20. století maďarský psychiatr Leopold Sondi. Jeho úkolem bylo odhalit největší strachy, se kterými se lidé v životě potýkají. Podle nich mohl společnost rozdělit do 8 skupin podle jejich největšího strašáka a obranných mechanismů, které člověk v nepříjemných situacích automaticky využívá. Vyberte si jednu tvář z obrázku a zjistěte, co to o vás vypovídá.

1. Tvář sadisty

Pokud jste se rozhodli pro tuto tvář, znamená to, že jste v rané fázi svého života museli potlačit svou potřebu dominovat. To mohlo zahrnovat i touhu projevit hrubé, nevhodné nebo až násilné chování. V současné době vás charakterizuje klidná povaha. Vždy pomůžete potřebným. Pokud se vám však do něčeho nechce, patřičně to dáte najevo a nepřinutí vás změnit názor pomalu ani stádo volů.

2. Osoba s onemocněním mozku

Pro tyto lidi bývá typická impulzivit, podrážděnost a výbušnost. Pokud vaši pozornost nejvíc poutá právě tato tvář, nejspíš jste některý z těchto pocitů museli v dětství potlačovat. V současnosti jste velmi přátelský člověk se stabilní povahou. K ostatním býváte velmi laskavý. Působíte dojmem, že máte své emoce vždy skvěle pod kontrolou.

3. Osoba s katatonií

Tito lidé jsou často vtaženi do svých představ, které zkreslují realitu i prožívání jejich osobnosti. V případě, že vás nejvíc přitahuje právě tento obrázek, nejspíš jste museli potlačit hyperaktivitu mysli, která by vás mohla přenést zcela mimo realitu. Nyní dáváte přednost stereotypu. Býváte plachý a jen těžko si zvykáte na nové prostředí a nepředvídatelné situace. Bojíte se ztráty kontroly.

4. Osoba se schizofrenií

Tyto bytosti se vyznačují zkreslenými myšlenkami a neslučitelnými emocemi a prožitky. Nejspíš jste byli nuceni potlačit pocit lhostejnosti k ostatním lidem, věcem nebo událostem. Teď jste spíše extrovertní povahy a rádi svůj čas trávíte ve společnosti přátel. Vaše vztahy s ostatními vám však často připadají povrchní a uvnitř se můžete cítit prázdně.

čínský horoskop

Tajemství čínské astrologie odhaleno: Rok narození prozrazuje vaše budoucí osudové okamžiky

5. Osoba s hysterií

Lidé se sklony k hysterií často vykazují povrchní a nestabilní emoce. Bývají mezi mimi narcisti a exhibicionisté s neukojitelnou touhou po pozornosti. Na první pohled působíte dojmem, že o pozornost ostatních vůbec nestojíte. Své emoce a vášně s druhými sdílíte jen velmi diskrétně. Můžete být sebevědomí, ale nikdy se nebude ve společnosti chvástat.

6. Osoba s depresí

Mezi hlavní pocity deprese patří méněcennost a příliš nízké sebevědomí. Možná jste se naučili vystupovat sebevědomě, aniž byste to tak vnitřně cítili. Své negativní pocity často přebíjíte tím, že se snažíte zaměřit na pomoc druhým. Býváte náladový a podezřívaví. Optimismus používáte jako masku, kterou chcete zapůsobit na lidi.

dívka okno smutek
Fotografie: Pixabay

7. Osoba s mánií

Tito lidé sami sebe přeceňují a pokud neudrží své emoce a tužby na uzdě, mohou se stát fanatiky. V dospělosti tito lidé nechtěji nikoho provokovat. Raději budou jako šedá myška v rohu, než aby budili příliš mnoho pozornosti. Své chování mají vždy pod kontrolou, což se jasně projevuje v jejich šetrnosti a logice.

8. Osoba s disociativní poruchou identity

Tato porucha se může projevovat touhou žít jako odlišné pohlaví. Pokud jste si zvolili právě tuto tvář, nejspíš jste museli svou genderovou identitu v dětství potlačovat. V dospělosti  nejspíš podvědomě často zdůrazňujete své biologické pohlaví pomocí stereotypního chování. Jako byste světu chtěli dokázat, že jste skutečnou ženou nebo skutečným mužem.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]