Jídlo podle numerologie: Životní číslo jasně říká, co byste měli okamžitě zařadit na jídelníček

Fotografie: Depositphotos

Zjistěte, jaká strava je pro vás podle vašeho životního čísla ideální. Pomůže vám to posílit své fyzické i duševní zdraví a váš metabolismus pošlape jak hodinky.

Magickým číslům se věnuje numerologie, která zkoumá vlivy čísel na lidi, vztahy a vývoj osobnosti. Své životní číslo zjistíte sečtením čísel data narození. Výsledné číslo ve velké míře ovlivňuje celý váš život. Dokonce vám může poradit, jaké stravě byste měli dát přednost, abyste byli vitálnější a v mnohem lepší kondici. Zjistěte, jaká strava ladí s energii vašeho životního čísla.

Životní číslo 1

Lidé s tímto životním číslem bývají ovládání Sluncem. Častou to jsou přirození a silní lídři, s ohledem na tuto skutečnost by měli vybírat také vhodnou stravu. Dávejte přednost především potravinám žluté a oranžové barvy, které dobijí vaše baterky. Pokud můžete, vybírejte čerstvá jídla a snažte se omezit slané a mastné pokrmy.

Životní číslo 2

Tyto lidi ovládá Měsíc, proto je důležité, aby byli opravdu hodně čisté vody. Vhodné jsou pro ně také vodnaté suroviny, které je rovněž skvěle hydratují. Skvěle jim prospívají mandlová mléka, vývary a polévky, zelí a fermentované výrobky, které podporují jejich trávení. Vyhýbat by se neměli ani konzumaci mléčných výrobků.

Životní číslo 3

Tito lidé jsou narozeni pod nadvládou Jupiteru. Jejich strava by měla mít spíše fialovou barvu. Přesto je důležité, aby byl jejich jídelníček pestrý a vyvážený. Ovocné šťávy z rybízu nebo borůvek jim mohou dodat potřebou dávku energie. Rozhodně by se měli vyvarovat bílému cukru a raději použít sladidlo bez sacharidů.

voda s citronem
Fotografie: Pixabay

Životní číslo 4

Toto životní číslo se pojí s vládou Uranu. Lidé narození pod jejich záštitou by měli ve velké míře konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny a železo. Kromě masa lze najít bohaté zdroje těchto látek také v luštěninách nebo listové zelenině. Snížit by měli konzumaci mastných pokrmů, které mohou negativně ovlivnit jejich zdraví a zatížit jejich trávicí systém.

Tajemný Mayský horoskop odhaluje vaši budoucnost ve zbytku roku 2023: Zvraty, intriky a vše co si osud připravil

Životní číslo 5

Lidé s tímto životním číslem by měli konzumovat především lehce stravitelná jídla, která jim dodají spoustu energie. Vládnoucí planetou je Merkur, který ovlivňuje i jejich trávení. Do jídelníčku by měli zařadit především čerstvé potraviny a oklikou se vyhnout časté konzumaci bílého pšeničného pečiva. Jejich trávení naopak podpoří bylinné čaje.

Životní číslo 6

Lidem, na které působí vliv Venuše, nejlépe prospívají potraviny modré barvy, ale taky všechny druhy ořechů. Studená jídla zpomalují procesy trávení. Jako rychlá svačinka se skvěle hodí čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Tito lidé by se měli vyhýbat tučným jídlům a chuť na sladké raději zahnat sušenými plody.

Životní číslo 7

Lidé narození pod Neptunem by měli dávat přednost především mořským plodům. Existuje několik způsobů, jak si je připravit v lehce stravitelné formě. Skvěle těmto lidem prospěji čerstvé šťávy a polévky. Bylinné čaje podpoří jejich imunitní systém i zdraví trávicího ústrojí.

Životní číslo 8

S tímto číslem se pojí vliv Saturnu. V důsledku toho by lidé narození pod jeho nadvládou měli konzumovat především tmavé potraviny. Jejich jídelníček by měl být složen především z čerstvých plodů, ořechů a semínek. Své zdraví mohou podpořit bylinami a namísto kávy si dopřát raději šálek černého nebo nejlépe zeleného čaje.

zelený čaj
Fotografie: Pixabay

Životní číslo 9

Devítka se pojí s planetou Mars. Lidé, kteří spadají pod jeho nadvládu by měli do jídelníčku zařadit převážně červené potraviny. Co nejvíc by měli omezit masná a silně kořeněná jídla. Důležité je hlídat si pitný režim, protože mohou být snadno dehydratování. Příliš slaná jídla však mohou v jejich těle zadržovat velké množství vody, což není prospěšné pro jejich celkové zdraví a vitalitu.

Zdroj: Palashthhakur

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]