Tajemný Mayský horoskop odhaluje vaši budoucnost ve zbytku roku 2023: Zvraty, intriky a vše co si osud připravil

Fotografie: Depositphotos

Klasický západní horoskop zná téměř každý, ale mayský horoskop je mnohem přesnější, protože na rozdíl od klasického má devatenáct znamení.

Každé z devatenácti znamení symbolicky představují změnu ročních období a každé znamení má své osobnostní rysy. Kromě osobní budoucnosti konkrétního člověka dokáže mayský horoskop předpovědět i globální události. Staří Mayové si představovali svět jako želví krunýř ve vodách světového oceánu. Také věřili na nesmrtelnost duší a všechna náboženství se životem duší byly propojeny. Domnívali se, že je nutné uctívat bohy, protože lidé jsou závislí na jejich velkorysosti. K jakému z devatenácti znamení patříte a co vás podle Mayů čeká?

Ch´en (2. ledna – 21. ledna)

Prvním z devatenácti znamení mayského horoskopu je Che´enm jehož symbolem je noc. Lidé narození v tomto znamení jsou noční sovy a může se jim též říkat „děti noci“. Od 21 hodiny do 4 hodiny ranní jsou nejproduktivnější a dostávají nejvíc kreativních nápadů, které v nich zažehnou vzrušení. Co vás čeká v roce 2023? V tomto roce byste měli vystoupit z komfortní zóny a vzdát se starých myšlenkových vzorců. Také byste měli zkusit dělat věci méně komplikovaně než dosud. K dobití baterek se snažte využít sílu noci.

Yax (22. ledna – 10. února)

Pokud jste se narodili v mayském znamení zvěrokruhu Yax, vězte, že to je opravdu krásné znamení, protože jste přirozeně otevření, milující. K lidem kolem vás jste velmi obětaví a vždy chcete pomoci. Děláte vše proto, abyste se vyhnuli konfrontacím, protože hádky opravdu nesnášíte. A co vás čeká? Zkuste se ve volném čase zapojit do charitativní aktivity. Díky ní získáte pocit, že děláte dobré skutky, z nichž máte prospěch vy i ostatní. Užijte si také více zábavy, randěte, věnujte čas svému partnerovi a objevte v sobě více kreativity.

Sak (11. února – 2. března)

Lidé narození v tomto znamení jsou schopni z ničeho nic vstát a odejít. Tito lidé jsou také schopní dosáhnout všeho, čeho si zamanou. Ideální čas je pro ně časné ráno, protože jejich symbolem je světlo. Ranní ptáčata jsou po ránu nejčilejší, takže by si na tuto dobu měli i plánovat veškeré aktivity. Velmi dobře se přizpůsobí vodě i zemi, což poukazuje na jejich flexibilitu, protože jejich znamením je žába. Tento rok byste se měli zaměřit na finanční cíle. Možná se rozhodnete něco ušetřit nebo najdete nový zdroj příjmů. Možná i hodně investujete do těch, kteří mají méně štěstí.

Keh (3. března – 22. března)

Mayské znamení Keh se vyznačuje rovnováhou, mírem a vyrovnaností. Jako jedinci narození v tomto znamení dáváte přednost rovnováze a klidu. V krizových situacích se umíte rozhodnou spontánně a jste spojení s přírodou. Nejste fanoušek neshod, ale když je zapotřebí, dokážete se rozohnit, zároveň dokážete obnovovat jednotu ve skupině. Víte, kde je v životě vaše místo a nikomu nedovolíte, aby s vámi zacházel jako s hadrem. Co Keh čeká v tomto roce? Vždy si stůjte za tím, co považujete za správné. Možná zjistíte, že k vám správné odpovědi chodí v přírodě, kde se uvolníte a najdete sami sebe.

Mak (23. března – 11. dubna)

Pokud jste se narodili v tomto znamení máte tendence mást lidi kolem sebe, protože nejste tak průhlední. Pro ostatní jste velkou neznámou a často i velcí tajnůstkáři, kteří si rádi drží vše pod pokličkou. I proto je vaším symbolem jeskyně. Jen málo lidí může říct, že vás skutečně zná, vám ale nevadí být sami. Avšak s lidmi, které máte rádi, i rádi trávíte čas. Samota vám umožňuje shromáždit myšlenky a přemýšlet o svých cílech. V tomto roce je nutné, abyste každý den alespoň hodinu o samotě a relaxovali, třeba sledováním oblíbených pořadů nebo koupelí s éterickými oleji, které vám dodají novou energii. Duchovní rozvoj pro vás bude primární, proto se naučte meditačním technikám.

Fotografie: Depositphotos

K´ank´in (12. dubna – 1. května)

Symbolem tohoto znamení je slunce a pes, to znamená, že rádi býváte venku a objevujete nové věci v přírodě. Vaším vnitřním zvířetem je pes, který bývá loajální, , milující, přátelský a hravý, přesně jako vy. Nesnášíte však omezování, vaše svoboda je pro vás důležitá a máte v sobě vnitřní sílu. V tomto roce pracujte na tom, jak vytvořit vnitřní štěstí. V tomto roce zažijete spoustu chvil, kdy se bude chtít uchýlit někam do krásného prostředí s krásnou atmosférou. Můžete začít fotografovat, abyste zvěčnili nová místa, která bude poznávat. Naučte se také lépe komunikovat a naslouchat druhým a zapracujte na svém hněvu.

Muwan (2. května – 21. května)

Toto mayské znamení stojí na pomezí mezi ohněm a vodou, proto je bouřka vaším zdrojem energie, stejně jako déšť. Tyto živly vám přinášejí velkou sílu. Upřímnost považujete za nejdůležitější věc ve vašem životě a vyžadujete jí i ve chvílích smutku. Není snadné vás přelstít, protože máte silnou intuici a raději mlčíte než abyste lhali. Často jste také obhájce druhých. V tomto roce možná popřemýšlíte o možnostech dalšího studia, protože rádi objevujete nové věci. Budete mít spoustu nápadů, ale energie by vám mohla chybět. Dejte si do pořádku finance, zvažte, co je nezbytné a bez čeho se obejdete. Soustřeďte se na velké sny a najděte si i čas na odpočinek.

Pax (22. května – 10. června)

Lidé narození ve znamení Pax mají velké štěstí. Jejich duchovním zvířetem je puma, která byla pro Maye extrémně důležitá. Obvykle máte štěstí ve všech oblastech života. Máte schopnost ostatní motivovat, jste totiž silní, půvabní a moudří. Vaším mottem je přímočarost, proto z vás jsou skvělí vůdci, kteří přivedou svému týmu vítězství. Tuto kvalitu je důležité využívat naplno, zvláště pak v kariéře. V tomto roce budete muset přinést oběti, abyste dokázali oddanost. Stavte si proto hranice s přáteli, kteří vás prosí o radu. Musíte myslet i na sebe. Využívejte více sociální sítě, pokud chcete uspět v jakémkoliv oboru.

Kayab (11. června – 30. června)

Duchovním zvířete tohoto znamení je želva spojení s Měsícem a spiritualitou. Vždy se chcete dostat hlouběji než ostatní a stále si kladete existenciální otázky, dokud nenajdete odpověď, která vás uspokojí. Vždy chcete být o krok dál než ostatní a toužíte porozumět lidem kolem vás. Často si také pokládáte otázku „proč“ a rádi objevujete skrytá poselství a význam chování. V tomto roce je čas vytvořit si lepší budoucnost pro sebe. Budete si více užívat činností, díky kterým lépe analyzujete své pocity. Dovolte si vystoupit ze své ulity a občas o sobě pochybovat.

Co vám tibetský horoskop odhalí o vašem charakteru podle roku narození? Mniši to konečně prozradili

Kumk´u (1. července – 20. července)

Vnitřním zvířetem Kumk´u je krokodýl, ti přežili i dinosaury. Krokodýl je schopná velké adaptability, stejně jako vy. Umíte tvrdě pracovat, jste silní, umíte přežít i těžké doby a vše si dokážete správně načasovat. O své místo bojujete kdekoli a kdykoli, jste trpěliví. Neočekáváte, že dostanete vše na zlatém podnosu, víte totiž, že jen tvrdou prací získáte to, co chcete. Změny nemáte rádi, přesto se dokážete přizpůsobit. V tomto roce budete připraveni na cesty, které vám byly dlouho inspirací. Můžete přemýšlet o studiu. Tento rok budete brát svou duchovní cestu vážněji, je proto nutné abyste zklidnili svou zaneprázdněnou mysl.

Wayeb (21. července – 25. července)

Toto znamení je v mayském kalendáři pouhých pět dnů, podle Mayů je to období, kdy se k moci dostávají duchové, protože se vytratila rovnováha. Působí to negativně, ale opak může být pravdou. Lidé narození v tomto znamení mají spojení, která přesahují planetu Zemi. Jste pravděpodobně duchovně založení a zajímáte se o posmrtný život, reinkarnaci a nebe. Díky tomu dokážete snadno odhadnout situaci a vytěžit z ní maximum, proto můžete pomáhat ostatním. V tomto roce si poznamenávejte své sny, některé by vás mohly posunout dál. Snažte se dělat rozhodnutí, která budou ve vašem nejlepším zájmu. Nalaďte se na svou vnitřní intuici, logiky není potřeba. A vězte, že neumíte všem všechno vysvětlovat.

Pop (26. července – 14. srpna)

Lidé v tomto znamení vynikají ve vedení, je pro ně snadné urovnávat problémy a vést lidi k cílové rovince. Umíte skvěle zacházet s lidmi ve skupině, ale přitom jste velmi citliví na pocity v různých situacích. Pokud pracujete jako šéf nebo manažer, tým vás miluje pro pozitivní povahu. Mnozí vás vnímají jako přítele bez ohledu na to, jak dobře se znáte. Ukazujete ostatním, jak se uvolnit a bavit a také toužíte po nových zážitcích. V tomto roce se snažte více propojit s lidmi kolem sebe a poznávejte další, mohou vás posunout dál. Myslete kolektivně a čekejte nové příležitosti, které vám pomohou v tom, co se chystáte uskutečnit. Nezapomínejte na zábavu a odpočinek. Někdy vás bude vesmír jen zkoušet, tak myslete na to, že ne každý je pro vás ten pravý.

Wo (15. srpna – 3. září)

Toto znamení je podobné Ch´en a Sak, sdílejí sílu z noční tmy. Vaše znamení, jehož duchovním totemovým zvířetem je puma i žába, vám dává to nejlepší z obou zvířat. Jako puma jste skvělí ve vedení, a jako žába milujete výzvy a umíte se přizpůsobit. Máte rádi vše co souvisí s tajemnem , chcete objevovat nová místa bez ohledu na prostředí. Skvělou aktivitou je pro vás návštěva antických památek a poznávání kultur z tohoto období. V roce 2023 zkuste více chodit na procházky po setmění a hledejte klid a pohodu. Zajímejte se o to, co si myslí druzí a bojujte s hořkostí a žárlivostí. Naučte se být vděční, za to co máte a nehledejte to, co vám chybí. Nebojte se požádat o pomoc.

Sip (4. září – 23. září)

Lidé narození ve znamení Sip jsou spojeni ohněm a vzduchem, což z nich dělá velmi mocné lidi. Jejich duchovním zvířetem je jelen, proto jsou spojeni s lesem. Je vám vlastní jemnost a půvab, citlivost a zranitelnost. Neustále hledáte mír ve svém životě. Pokud například hádka naruší vaši harmonii a jste naštvaní, většinou utečete místo diskuze. Ostatní může mást, že často vybouchnete. Když se propojíte s přírodou, máte potenciál být vizionáři a vůdci. V tomto roce zkuste zapracovat na zklidnění a nastolení rovnováhy. Vyjadřujte své emoce, bude to pro vás dobré řešení. Propojte se se svým vnitřním hlasem nebo si pište deník snů, i vhodný terapeut vás může nasměrovat správným směrem. Vyrovnejte se se svou vzdušnou energií, která vám ukáže, kde byste měli být.

Zotz´ (24. září – 13. října)

Zotz´ se někdy může psát i jako Sotz. Duchovními zvířaty jsou netopýr a ryby, dvě velmi odlišné bytosti, ale obě se velmi dobře pohybují ve svém prostředí. Netopýr na obloze, ryba ve vodě, vašimi živly je tak voda a vzduch. Díky tomu jste velmi citliví a intuitivní. Hned poznáte, když někdo lže, je totiž těžké vás oklamat. Soudíte jen tehdy, když je někdo negativní, ale nechováte se k němu s menším respektem. Myslíte na své okolí, jak věci zlepšit a shromažďujete různé návrhy než dospějete k řešení. Pokud budete chtít v novém roce změnu k lepšímu, shromážděte lidi a diskutujte o tom, jak se cítí. Tak porozumíte tomu, co je třeba udělat. Čeká vás změna práce nebo profesionální posun. Pracujte na osobních vztazích.

Sek (14. října – 2. listopadu)

Toto znamení je spojeno se zemí a nebem , proto jste fascinovaní vším, co souvisí se souhvězdími, planetami a různými duchovními říšemi. Jste velmi praktičtí. Když jste emočně vtaženi do nějaké situace, jste schopni ji odložit a počkat až bude správný čas na její vyřešení. Vidíte jasně i skrze mlhu. Okolí fascinujete mentální silou a stabilitou. Uvažujete logicky a řešení vidíte i tam, kde ostatní ne. Málokdy máte psychické problémy. V tomto roce se oddáte něčemu, co vás činí šťastnými. Více využijete svou kreativní stránku. V milostném životě si buď nastavte jasné hranice nebo vyměňte partnera. Věnujte svůj čas jen těm, kterým můžete věřit, pozor na nevhodné přátele. Přijměte věci tak, jak jsou a některé neřešte.

Xul (3. listopadu – 22. listopadu)

I toto mayské znamení má za své duchovní zvíře psa. Psi jsou mezi lidmi velmi oblíbení jako společníci poskytující lásku, loajalitu a náklonnost. Mayové věřili, že pes je klíčem k posmrtnému životu, proto se možná pozitivně stavíte k možnosti reinkarnace. Smrt nebo ukončení nějaké životní kapitoly neberete jako konec, ale jako nový začátek nebo znovuzrození. Díky této skvělé vlastnosti se nebojíte ani nejhorších scénářů, víte totiž, že vše špatné se nakonec může proměnit v něco pozitivního. V tomto roce si uvědomte, kdo jste a co chcete. Změňte přístup k finančním problémům, zejména pokud souvisí s vaším partnerem. Nezalekněte se nových výzev a jděte přímo až na vrchol.

Yaxk´in (23. listopadu . 12. prosince)

Pokud jste narození v tomto znamení, jste spojeni s mayským bohem Slunce jménem Ah Kin. Tento bůh chránil před nemocemi, temnotou a negativitou. Jste svému okolí nápomocni jako rozený léčitel. Jste totiž schopni druhé zbavit bolesti a jejich myšlení naplnit pozitivitou. Jste veselí ale někdy si se vším děláte až moc starosti. Ničeho nedosáhnete tím, že si budete lámat hlavu problémy druhých. Je krásné, co dáváte ostatním, ale když si toho na svá bedra vezmete moc cizích starostí, můžete trpět úzkostmi. V tomto roce se neobětujte a nechtějte spasit celý svět. Více relaxujte a hledejte činnosti, díky kterým se zbavíte myšlenek na druhé. Pokuste se své vztahové problémy letos vyřešit třeba s pomocí terapeuta. Uvědomte si, co od vztahu chcete a čeho chcete dosáhnout.

Mol (13. prosince – 1. ledna)

Poslední znamení v mayském kalendáři z vás dělá buď Střelce nebo Kozoroha. Ani jedno znamení není znamením vody, stejně jako Mol. To je důvod, proč se liší od  hvězdných znamení, které známe. Duchovní zvíře puma vám dodává sílu. Dokážete se odrazit od obtížných situací a přeměnit je v pozitivní lekce. I když vás rozruší, nakonec zjistíte, že vás to posílilo. Dokážete nabídnout klid, proto jste skvělí vůdci nebo učitelé čehokoli. Čerpáte sílu z deště, proto když prší naslouchejte zvukům, které vydává déšť. V tomto roce budete řešit otázky domova nebo rodinného života. Například renovace, stěhování nebo problém s členem rodiny. Všechny soukromé problémy, které vyřešíte letos budou mít dlouhodobé trvání. Zavažte se nové wellness rutině a reorganizujte svůj čas, třeba tak, že po určité hodině vypnete veškerou elektroniku.

Zdroj: Horoscope, Love To Know

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]