Tento vševědoucí tibetský horoskop je stavebním kamenem všech evropských verzí. Obsahuje pouhá 4 znamení

tři mniši mraky nebe
Fotografie: Freeimages

Znamení zvěrokruhu znají všichni. Je znám i čínský horoskop. Nyní se ale ukázalo, že i tibetští mniši vytvořili ten svůj, který má pouze čtyři znamení.

Kdysi dávno v horách Tibetu vznikl horoskop wuykü. Tento horoskop symbolizují čtyři živočichové, kteří v Tibetu byli posvátní a považováni za božstvo. Proto má horoskop pouze čtyři znamení. Na rozdíl od znamení zvěrokruhu se wuykü neřídí datem ani měsícem narození, nýbrž ročním obdobím, ve kterém jste se narodili. Lidé kdysi totiž neměřili čas stejným způsobem jako se měří dnes. Bylo to roční období, které určovalo jejich život. Tibetské moudrosti kladou velký důraz na svobodu. Věří, že každý má svůj osud ve svých rukou a je jen na něm, jak se s ním vyrovná.

PAVOUK

Leden, únor, březen

Jedinci, kteří se podle tibetského horoskopu narodili ve znamení pavouka bývají zdraví a silní během celého roku. Tito jedinci mají však problém s kontrolou svých peněz a často mají tendenci utrácet. Zvláště pokud se jedná o zábavu, záliby nebo cestování. Může se jim pak stát, že zůstanou bez prostředků a horko těžko dávají svojí finanční situaci do pořádku. Do jedinců narozených ve znamení pavouka se lidé většinou nezamilovávají na první pohled, protože nebývají fyzicky příliš přitažliví. Mají ale svůj vnitřní půvab, který je potřeba odhalit a jsou atraktivní spíše na duchovní úrovni.

MRAVENEC

Duben, květen, červen

Symbol velice efektivně uspořádaného společenství není nic jiného, než mraveniště. Vlastnosti, které se přisuzují mravencům, mívají i jedinci narození v dubnu, květnu nebo červnu. Tito jedinci bývají silní, vytrvalí, pracovití a nesobečtí. Lidští mravenci jsou také velmi štědří. Své blízké rádi obklopují dary, ovšem za cenu následně prázdné peněženky. Pro mravence je na prvním místě funkční rodina, své nejbližší hluboce milují a hýčkají si je.

mravenec list větev
Fotografie: Pixabay
čínský drak

Budoucnost podle čínského horoskopu: Najděte své znamení za pomoci vašeho roku narození

ŠKORPION

Červenec, srpen, září

Škorpion nebo, chcete-li správné české označení, štír je spojován se silnou myslí a sebevědomou hrdostí. Lidé narození koncem léta a začátkem podzimu, tedy v tibetském znamení štíra, jsou si velmi dobře vědomi své ceny. Užívají si život na plno a zároveň při nich stojí štěstěna, i z toho důvodu mohou mít sklon k lehkovážnosti. Zdraví štírům slouží, jen je občas potrápí trávení, ale mnohdy se dožívají vysokého věku. Lidé ve znamení štíra nemívají finanční problémy, neboť jsou šikovní v mnoha směrech. Nebývá ojedinělé, že štíři vybudují silnou rodinu.

ŽELVA

Říjen, listopad prosinec

Lidé, kteří se narodili začátkem zimy mívají křehké zdraví. Nezřídka se u nich vyskytují nepříjemné, chronické, ale i vzácné choroby. Z toho důvodu je pro ně velmi důležitá péče o sebe a schopnost držet se dál od nezdravých věcí i činností. I lidé ve znamení želvy jsou schopni vytvořit silná mezilidská pouta, přestože v lásce bývají majetničtí a žárliví. Naopak jejich silné vlastnosti jsou velká upřímnost, důslednost a také trpělivost. Želvy často dokáží zhodnotit a rozmnožit peníze, ale i nemovitosti. Získané prostředky však ale rozhazují plnými hrstmi.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]