Starodávný keltský horoskop posvátných stromů! Najděte ten svůj a zjistěte, co o vás předpověděli staří druidové

Fotografie: Depositphotos

Keltové a zvláště pak šamanští druidové byli zkušenými pozorovateli života. Jejich astrologie se zakládá na myšlence, že rozhodující pro formování osobnosti je čas narození.

Keltové a jejich druidové zjistili, že pro formaci osobnosti a chování je nejdůležitější čas narození. Zjistili totiž, že dítě narozené v určitém ročním období oplývá i určitými vlastnostmi a také, že tyto vlastnosti jsou spojené s konkrétním stromem. Keltská stromová astrologie vznikla přirozeným spojením znalostí o člověku a zemských cyklech a posvátnými vlastnostmi stromů, se kterými cítili hluboké spojení. Věřili, že stromy jsou nádoby nekonečné moudrosti a nesou v sobě podobnost s naší lidskou přirozeností.

BŘÍZA (24. prosince – 20. ledna)

Pokud jste narozeni v těchto zimních měsících, patříte podle keltů do znamení břízy. Břízy jsou silně motivovaní k úspěchu a často také inspirují ostatní, které nadchnete horlivostí a nadšením. Jako bříza vždy chcete víc a aspirujete na vyšší pozice. Keltští druidové vaše vlastnosti připisovali narozením v ročním období, které pro ně byla doba temna, a proto stále hledáte světlo. Jako bříza jste tolerantní, houževnatí a odolní. Často přebíráte velení, protože jste rození vládci s chladnou hlavou. Dokážete najít i svou jemnější stránku a okouzlovat svým ostrovtipem. Znamení břízy souzní se znameními Révy a Vrby.

JEŘÁB (21. ledna – 17. února)

Jeřáb je keltskými astrology považován za filozofickou mysl zvěrokruhu. Pokud jste tedy narození ve znamení jeřábu, jste zanícení vizionáři s vysokými ideály. Ostatní často nechápou odkud přicházíte, neboť vaše myšlenky jsou velmi originální a kreativní. Vy ale nemáte potřebu to lidem vysvětlovat, proto někdy můžete působit rezervovaně. Vaše vnitřní vášeň vám poskytuje motivaci, která vás provází životem. Pouze svou přítomností dokážete ovlivnit ostatní, a to i přesto, že jste vlivní tichým způsobem. Jeřáb je kompatibilní se znameními Břečťan a Hloh.

JASAN (18. února – 17. března)

Jedinci narození ve znamení jasanu jsou intuitivní volnomyšlenkáři, ale taktéž přirození umělci, kteří vidí svět v čistotě vodových barev. Váš vnitřní svět je neustále v pohybu, proto máte občas tendenci být náladoví a uzavření. Příroda je vaší inspirací a se svou múzou jste rádi v kontaktu. Lidé vás rádi vyhledávají pro vaši okouzlující osobnost. Oblasti, které vás silně zajímají jsou umění, psaní, věda a teologie. Jste často ponoření do svého vlastního světa, proto si ostatní mohou občas myslet, že jste samotář. Vás však málokdy zajímá, co si myslí ostatní. Jasan dobře spolupracuje s Vrbou a Rákosem.

strom jasan
Fotografie: Pixabay

OLŠE (18. března – 14. dubna)

Pokud jste narození v keltském znamení olše, jste podle druidů přirozeným hledačem cesty. Fungujete jako hybatel a často si získáte věrné následovník, protože se vydáte na cestu s ohnivou vášní. Jedinec ve znamení olše je okouzlující, společenský a schopný si porozumět téměř s každým, a to i proto, že má silnou sebedůvěru. Sebejistota bývá nakažlivý a ostatní lidé ve vás tuto kvalitu poznají téměř okamžitě. Jako olše jste schopní prohlédnout každou lež a povrchnost. Kladete velký důraz na svůj čas, a proto považujete za politování hodné jeho plýtvání. Olše jsou motivováni výsledky a akcí a skvěle se hodí ke znamení Hlohu, Dubu a Břízy.

Tajemný Mayský horoskop odhaluje vaši budoucnost ve zbytku roku 2023: Zvraty, intriky a vše co si osud připravil

VRBA (15.dubna – 12. května)

Lidem narozeným ve znamení vrby vládne Měsíc, proto je vaše osobnost s mnoha mystickými aspekty měsíční říše. Vrby jsou vysoce kreativní a intuitivní. Skvěle rozumíte měsíčním cyklům a výborně víte, že vše, co se děje, s nimi souvisí. Díky tomu jste trpělivější než většina ostatních a máte realistický pohled na věci. Vrby jsou velmi inteligentní a s tím přichází schopnost si přirozeně vše dobře zapamatovat. Abyste nevypadali příliš okázale, máte tendenci držet se zpátky, přestože překypujete velkým potenciálem. Vrba se dobře pojí s Břízou a Břečťanem.

HLOH (13. května – 9. června)

Pro jedince, kteří se narodili ve znamení Hlohu se skvěle hodí rčení „nesuď knihu podle obalu.“ Uvnitř jste plní ohnivé vášně a nevyčerpatelného tvůrčího plamene, a přesto žijete zdánlivě průměrný život. Snadno se přizpůsobíte většině životních situací, čímž dokážete uspokojit sami sebe a zároveň utěšit ostatní. Protože jste velice zvídaví, zajímáte se o širokou škálu témat. Lidé vás vyhledávají jako rameno, na kterém se mohou vyplakat pro vaši schopnost skvěle naslouchat. Věci vidíte z nadhledu, máte skvělý smysl pro humor a ironii. Hloh je kompatibilní s Jasanem a Jeřábem.

DUB (10. června – 7. července)

Pokud jste narození ve znamení Dubu, máte podle keltů zvláštní dar síly. Jako ochranitelé se často stáváte hlasem těch, kteří nemají tolik odvahy anebo mají smůlu. Lidé ve znamení Dubu jsou pečující, velkorysí a nápomocní. Přirozeně předpokládáte, že vše dopadne dobře, tím vyzařujete velkou sebedůvěru. Máte hlubokou úctu k předkům a historii a mnozí ve znamení Dubu se stávají učiteli. I proto, že rádi předávají své znalosti ostatním. Dub potřebuje řád a pocit kontroly nad svým životem, a obvykle žije dlouhý, naplněný a šťastný život. Dub se dobře hodí k Jasanu, Rákosu a Břečťanu.

Co vám tibetský horoskop odhalí o vašem charakteru podle roku narození? Mniši to konečně prozradili

CESMÍNA (8. července – 4. srpna)

Cesmína je považována za strom královským postavením, pokud jste tedy narození v tomto znamení, jste ušlechtilí a vznešení. Proto snadno zaujímáte vedoucí a mocenské pozice. Překonáváte překážky s obdivuhodným taktem a rádi přijímáte výzvy, jen velmi zřídka se necháte porazit. A to je důvod, proč k vám ostatní vzhlíží a následují vás. Cesmíny jsou soutěživí a ambiciózní jedinci, avšak mohou se zdát arogantní. Ve skutečnosti jen věří ve své schopnosti. Spousta věcí k vám chodí téměř vez práce, proto občas usnete na vavřínech. Abyste nesklouzli k lenosti, musíte být stále aktivní. Cesmína si rozumí s Jasanem a Bezem.

LÍSKA (5. srpna – 1. září)

Pokud vám keltští druidové přiřadili znamení Lísky, jste vysoce inteligentní, organizovaní a výkonní, máte totiž schopnost uchovávat informace. Vždy jste dobře informovaní a znáte fakta. Jste prostě skutečně chytří, ale někdy můžete ostatním připadat jako vševěd, který má navíc smysl pro detail. Potřeba kontroly a pořádku může někdy vést k nutkavému chování, proto ji dobře kontrolujte. Lísky mají talent na čísla, vědu a na vše, při čem mohou využívat analytické schopnosti. Líska si rozumí s Hlohem a Jeřábem.

VINNÁ RÉVA (2. září – 29. září)

Keltské znamení Révy spadá do období podzimní rovnodennosti, proto je vaše osobnost proměnlivá a nepředvídatelná. Často jste plní rozporů a nerozhodnosti. To proto, že máte schopnost vidět obě strany příběhu a vcítit se do nich. Z toho důvodu je pro vás těžké si vybrat jednu stranu, když na každé vidíte něco dobrého. Jídlo, víno, hudba a umění jsou oblasti, kterými jste si v životě zcela jisti. Navíc jste znalcem vytříbenosti a máte velmi osobitý vkus. I fádnost dokážete proměnit v krásu. Réva je okouzlující, elegantní a udržuje si úroveň, proto si dobře rozumí s Vrbou a Lískou.

BŘEČŤAN (30. září – 27. října)

Překonávání překážek je nejcennější vlastností Břečťanu. Než vás bystrý intelekt je zjevnější váš soucit a loajalita k ostatním. Vždy jste totiž připraveni nabídnout pomocnou ruku. Život pro vás může být občas těžký, protože jste se narodili v době ubývajícího slunce. Někdy se vám může zdát, že aniž byste něco udělali, tak se na vás řítí samé překážky. Znepokojivé časy však snášíte s tichou vytrvalostí a odevzdaností. Lidé ve znamení Břečťanu jsou často duchovně založení, okouzlující, charismatičtí a dokáží fungovat v každé společenské bublině. Břečťan je přitahován k Dubu a Jasanu.

RÁKOS (28. října – 24. listopadu)

Podle keltské astrologie je Rákos strážcem tajemství. Dokážete se ponořit hluboko do svého nitra a objevovat skutečný význam věcí. Rádi si poslechnete dobré příběhy a mezi vaše záliby patří drby, skandály, legendy a tradice. Tyto záliby z vás mimo jiné dělají vynikající historiky, novináře, detektivy nebo archeology. Lidé ve znamení Rákosu milují lidi, protože pro ně představují rozmanitost významů, které rádi interpretují. Jste skvělí v přemlouvání, ale někdy to může hraničit s manipulací. Avšak máte silný smysl pro pravdu a čest. Rákos si dobře rozumí s Jasanem nebo Dubem.

BEZ (25. listopadu – 23. prosince)

Jedinci narození ve znamení Bezu mají tendence milovat svobodu a někdy jsou až moc divocí. V mládí žijí často velmi rychle a jsou považovaní za hledače vzrušení. Máte také tendenci být uzavření i navzdory své extrovertní povaze, proto jste někdy mylně považovaní za outsidery. Ve skutečnosti jste však hluboce přemýšliví a můžete mít sklony k filozofování. Další vaší tendencí je být velmi ohleduplní k ostatním a snaha každému pomoci. To ale někdy můžete zmařit svou brutální upřímností. Bez je kompatibilní s Olší a Cesmínou.

Zdroj: Oakhillgardens

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]