2 rozdíly v těchto obrázcích najde i úplný začátečník. Ten třetí však do 12 vteřin odhalí jen 1 % lidí

rébus papoušek rozdíly náhled
Fotografie: Fresherslive

V systému přírody tvoří papoušci velmi dobře rozeznatelný druh ptactva. Měli totiž už odnepaměti bližší vztah k lidem. Žádný z nich ovšem původně nežil v Evropě.

Coby ptáci pro klecový chov se k nám dostali už hodně dávno. Prvním druhem byl alexandr malý, kterému byly eskortou vítězné falangy slavného vojevůdce Alexandra Velikého. Za časů Říše římské nosili zbohatlíci velmi rádi papouška žako. Objevoval se jim na rameni a velmi tak pohoršoval senátora Cato. Ale dobře, že to mělo tento dopad, jinak bychom o něm vůbec nevěděli, tedy o tom papouškovi. V novější historii je papoušek spojený hlavně s námořníky.

Malý a velký Alexandr

Každý správný kapitán pirátských korábů se neobešel bez pořádného papouška na rameni, nejspíše amazonského. Vzhledem k popularitě témat se nelze divit, že se touha po vlastnictví pestrobarevných ptáků v Evropě zabydlela. Stal se z nich tak i dobrý obchodní artikl, hlavně u námořníků. V době vydání prvních publikací o exotickém ptactvu je bohatší lidé jezdili nakupovat až do Antverp, dnes spojených hlavně s diamanty. Najdete za 12 sekund 3 rozdíly?

rébus papoušek rozdíly zadání
Fotografie: Fresherslive

12 rozdílů najde podle autora této těžké hádanky jen 2 % vyvolených. 30 vteřin je nadlidskou výzvou

Pravda, dodnes jezdíme pro papoušky do Holandska. Nejvíce se jich ovšem dováželo do Anglie, protože měla kolonie po celé planetě. Když se rozvinul odchov v zajetí, změnil se postupně i pohled na papoušky. Někoho to může zaskočit, ovšem právě mezi papoušky najdeme jedny z nejstarších ptáků světa. Asi nejslavnějším papouškem dějin byl Cocky Bennett, sameček kakadu žlutočečelatého. V době smrti v roce 1916 mu mělo být 120 let.

Nejstarší papoušek historie

Měl se vylíhnout v roce 1796, prvních 78 let života plul na lodi s kapitánem Ellisem. Pak jej převzali kapitánovi potomci, posledních 20 let bavil hosty jednoho australského hotelu. Prý si velmi rád povídal s příchozími, mezi hosty i obsluhou tak měl spoustu přátel. Jestli stále tápete v rébusu, tady je jeho řešení.

rébus papoušek rozdíly řešení
Fotografie: Fresherslive

Byl proto živoucí raritou a jeho skon roku 1916 se dostal i do novinových nekrologů. „Byl by to opravdu nejstarší pták světa,“ říká Marta H. z Desné.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]