Tahle letní hádanka roku 2023 má to nejsložitější řešení. Pouze 1 % lidí ji zvládne vyřešit

Hádanka sedmikráska

Ponořte se do světa optických iluzí a zjistěte, jak náš zrakový systém může klamat naše vnímání reality. Tyto záhadné vizuální fenomény nám ukazují, jak složité je naše spojení mezi viděním a interpretací.

Optická iluze, často označovaná též jako zraková iluze, vychází z interakce zrakového systému. Projevuje se vnímáním, které se zdá být rozdílné od skutečné podstaty věcí. Jinými slovy, optická iluze představuje vizuální klam, který nás zavádí v tom, co spatřujeme, a někdy i v našem výkladu toho, co jsme viděli. Svými triky s barvami, světlem a vzory způsobuje, že lidé jsou klamáni a zmateni.

Záhady vizuálního vnímání

Pokud se zaměříme na konkrétní typy optických iluzí, fyzické iluze zahrnují zdánlivě nemožné konfigurace a perspektivy, které klamou náš pohled na objekty a jejich vzájemné vztahy. Fyziologické iluze vycházejí z charakteristik naší vizuální soustavy a mohou zahrnovat iluze spojené s kontrastem, barevným vnímáním a adaptací očí na různá osvětlení.

Hádanka sedmikráska

hádanka slon

Jen 4 % studentů vysoké školy pokořila do 15 vteřin tuto hádanku, která testuje všeobecnou bystrost

Kognitivní iluze zasahují do našeho vyhodnocování a vnímání objektů a často nás vedou ke špatným soudům na základě našich předchozích zkušeností a očekávání. Optické iluze jsou významným nástrojem pro zkoumání toho, jak funguje naše vizuální vnímání a jak je propojeno s naší mentální interpretací světa kolem nás. Výzkum v této oblasti nám pomáhá lépe porozumět lidskému vnímání a může mít využití v různých disciplínách, od psychologie až po design a umění.

Najděte sedmikrásku za 12 vteřin

Optické iluze jsou velmi užitečné při zefektivňování našich mozků při práci s obrázky a zvyšování našich vizuálních dovedností. Zde v této výzvě optické iluzi se skrývá odlišná sedmikráska. Může ji zahlédnout jen pár lidí. Lidé s bystrýma očima ji dokážou najít za méně než 12 sekund. Musíte svoji pozornost nastartovat na maximum. Zvládnete to?

Hádanka sedmikráska řešení

Výše můžete vidět správné řešení. Odpověď se skrývá v odstínu barvy. Skutečně malý nepatrný detail, že? Pokud jste ji našli, tak si můžete zatleskat, máte opravdu bystrý zrak. Pokud jste ji nenašli, nevadí. Minimálně jste zrelaxovali svou mysl a dopřáli trénink svému mozku. Jen tak dál.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]