Najít 3 rozdíly je brnkačka i pro průměrného člověka. Zbylé dva je však schopna najít jen elita národa

rozdíly husa
Fotografie: Freepik

Vyzkoušejte si váš postřeh a rozlišovací schopnosti. V této hádance máte za úkol najít na dvou stejných obrázcích pět rozdílů. Potrapte váš mozek a pusťte se do toho.

Tato hádanka prověří váš zrak a rychlý postřeh. Řešením podobných výzev donutíte váš mozek, aby se dokázal zaměřit na detail a potrénoval rozlišovací schopnosti. S věkem mozek postupně začíná lenivět a později dokonce může dojít ke zhoršení kognitivních funkcí natolik, že vás to může negativně ovlivňovat v každodenním životě. Trénink mozkových funkcí proto nepodceňujte a nenechte váš mozek lenivět. Můžete hned začít právě s touto hádankou.

Najděte na stejných obrázcích pět rozdílů

Podívejte se na dva zdánlivě stejné obrázky. Je na nich nakreslená husa u rybníka. Obrázky se však liší v pěti detailech. Dokážete je najít všechny? Tak si obrázky pozorně prohlédněte a zkuste odhalit, jaké chybičky se do nich vloudily. Někomu to může připadat jednoduché, jiný bude mít s řešením problémy, v závislosti na tom, jak bystré pozorovací a rozlišovací schopnosti má.

rozdíly husa
Fotografie: Freepik
hádanka orel

Skrytý orel je pouhým okem téměř neodhalitelný. Do 12 vteřin si ho všimne jen 2 % lidí. Ostatní nemají šanci

Našli jste je všechny? Připadalo vám to jednoduché? Pokud ano, tak si běžte vyzkoušet něco trochu těžšího, hádanek tu pro vás máme nachystaných opravdu mnoho. Pokud jste všechny rozdíly zatím nenašli, zkuste si dát krátkou pauzu a podívejte se na obrázky ještě jednou. Možná vám krátká pauza pomůže, aby si mozek odpočinul. Poté pro vás bude řešení snadnější. Pokud už to chcete vzdát, podívejte se na řešení hádanky na obrázku níže.

Podívejte se na řešení

Co bylo na obrázcích jinak? První rozdíl byl v počtu růžových kytiček, druhý rozdíl najdete na obloze, jeden obrázek má mráček navíc. Třetí rozdíl pak najdete na křídle husy, kde na jednom z obrázků chybí vlnkování. Pokud jste všechny rozdíly nenašli, měli byste se podobným hádankám věnovat pravidelně, abyste si mozek vytrénovali. Uvidíte, že po pár obrázcích už vám to půjde mnohem lépe.

rozdíly husa řešení
Fotografie: Freepik / Edit

Trénování mozkových funkcí podobnými typy hádanek a hlavolamů je velmi prospěšné. Zábavnou formou posílíte celou řadu kognitivních funkcí a bude vám to mnohem lépe pálit i v každodenním životě. Navíc tak můžete významně oddálit stárnutí mozku, které se vyznačuje pomalostí, zapomínáním a řadou dalších změn, které nejsou zcela příjemné. Jako každý sval, je i mozek potřeba občas vystavovat tréninku a výzvám, abyste ho udrželi co nejdéle v kondici.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]