Skrytý orel je pouhým okem téměř neodhalitelný. Do 12 vteřin si ho všimne jen 2 % lidí. Ostatní nemají šanci

hádanka orel
Fotografie: Fresherslive

Toto je výzva pro orlí zrak. V ponuré večerní scenérii se ukrývá orel. Na první pohled však vůbec není vidět. Jen ti s nejlepším postřehem ho odhalí do 12 vteřin.

Milujete nejrůznější výzvy a hádanky? Pak jste tu správně. Jen ti nejbystřejší totiž splní tuto hádanku v časovém limitu. Optické iluze trénují postřeh a rozlišovací schopnosti. Rozhodně však nejsou fenoménem moderní doby. Do svých obrazů je ukrývali již staří malířští mistři. Je zajímavé pozorovat, jak si mozek s jejich odhalováním poradí. V této výzvě máte na splnění úkolu stanoven časový limit 12 vteřin.

Najdete orla, který se na obrázku schovává?

Podívejte se na obrázek večerní krajiny s měsícem. Hlavní dominantou je strom v popředí. V této ponuré atmosféře se někde ukrývá orel, který na první pohled rozhodně není vidět. Připravte si stopky a zkuste jej najít do 12 vteřin. To je limit, ve kterém se to povede opravdu jen těm nejbystřejším. Pokud limit uplynul, nevadí, zkuste hledat dál. Po nějaké době si oči přivyknou a začnou rozlišovat jemnější detaily. Pak už orla určitě spatříte.

hádanka orel
Fotografie: Fresherslive
tučnáci

Dav tukanů mezi sebou skrývá jednoho tučňáka vetřelce. Za 11 vteřin ho dokáže odhalit jen 1 % lidí

Optické klamy bývají pro mozek matoucí. Ten může obrázek interpretovat jinak, než jaká je skutečnost. Může tak vidět to, co na obraze vůbec není nebo naopak přehlédnout to, co na obrázku skutečně je. Zamotala vám tato iluze hlavu? Zkuste orla najít ještě s malou nápovědou: Důkladně prozkoumejte horní část koruny stromu. Už orla vidíte? Nakonec to nebylo zase tak těžké, že?

Pravidelným tréninkem se budete zlepšovat

Na obrázku níže se podívejte, kde se orel schovává. Jeho barva i tvar splývá s tvarem a barvou větví stromu a tak není jednoduché tento rozdíl hned odhalit. Dobrou zprávou je, že oko i mozek lze vycvičit tak, aby tento typ hádanek pro něj byl hračkou. K tomu je však potřeba pravidelné zásobování mozku podobnými hádankami. Není to jen o zábavě. Trénink mozku jej totiž udržuje v dobré kondici a zpomaluje příznaky stárnutí.

hádanka orel řešeni
Fotografie: Fresherslive

Řešit kvízy a hádanky je proto vynikající a zábavný způsob, jak předcházet postupné degeneraci mozku. Funguje to stejně jako když trénujete svaly na těle. I ty bez pravidelného cvičení začnou ochabovat a ztěžují poté pohyb a flexibilitu. Na rozdíl od dření v posilovně může být trénink mozku opravdovou zábavou. Navíc vám každá správně vyluštěná hádanka zlepší náladu, protože ze sebe budete mít dobrý pocit. Tak vyzkoušejte i další výzvy, kterých tu pro vás mám nachystanou spoustu.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]