Rty jsou zrcadlem vaší osobnosti. Zjistěte, k čemu máte podle daného tvaru sklony

osobnostní test rty
Fotografie: Asiacue

Vyberte si na obrázku tvar rtů, který se nejvíce blíží tomu vašemu. Pak se dozvíte, jestli jste upřímný člověk nebo naopak někdy mlžíte nebo dokonce vědomě a pravidelně lžete.

Dobře si prohlédněte čtyři typy tvarů rtů na obrázku. Liší se směřováním koutků i různou tloušťkou spodního a horního rtu. Buďte upřímní a vyberte si ten, který se nejvíce blíží tomu vašemu. Níže se pak podívejte na vyhodnocení. Možná se dozvíte něco, co jste o sobě ještě nevěděli. Jaké máte sklony co se týče upřímností a pravdomluvnosti? Spíše se z nepohodlných situací vylžete nebo dáváte přednost upřímnosti, i když vám to může způsobit potíže? .

Rty č.1 Užší rty s koutky směrem vzhůru

Jste člověk, který je na lhaní citlivý a rozhodně ho na denní bázi nevyhledává. Ale ruku na srdce, jste zároveň přesvědčení, že je v pořádku zalhat nebo někoho podvést, pokud si to žádá naléhavost situace. Lži také používáte, abyste se před ostatními ukázali v lepším světle. A to je rozhodně oblast, na které se dá zapracovat. Najděte svoji sebehodnotu, stůjte za svou přirozeností a nebudete si muset nic kolem své osoby přikrášlovat.

Rty č. 2 Silnější spodní ret, koutky rovné

Pokud máte ústa, která jsou více podobná těm druhým na obrázku, patříte k velice loajálním lidem. Jste čestný a upřímný člověk, kterému se lhaní a pokrytectví hnusí. Nikomu jej také netolerujete a ze společnosti raději odcházíte, pokud odhalíte podvod nebo pokrytectví. Potíž je v tom, že stejně silné morální zásady očekáváte i u druhých lidí. Tím se pak sami můžete vyčleňovat ze společnosti. Možná byste v některých případech mohli přimhouřit oko. Nikdo přece není dokonalý.

Rty č. 3 Silnější spodní ret, koutky směřují vzhůru

Vy se lhaním nemáte sebemenší problém. Lež je součástí vašeho života, stejně jako je normální někoho pozdravit. Jste si dobře vědomi, že lidé lžou a sami lžete také, pokud se to hodí. Lhaní může mnoho situací ulehčit a někdy může být samozřejmě i milosrdné. Rozhodně to neznamená, že jste zlý člověk, možná se jen pomocí lží snažíte vyhýbat náročným situacím. I to je typ životní strategie. Pokud ji budete chtít změnit, jistě se vám to postupnými krůčky podaří.

Test osobnosti

Dlaně o vaší osobnosti prozrazují více, než jste kdy mohli myslet. Toto by o sobě měl vědět naprosto každý

Rty č. 4 Stejně silné rty, koutky směřují vzhůru

Vy jste takový Zorro mstitel. Lež rozhodně není součástí vašeho každodenního života. V záloze ji však máte vždy, když se jedná o konflikt nebo situaci s lidmi, kterými opovrhujete. Takový si podle vás slušné zacházení nezaslouží a použijete na ně všechny zbraně z vašeho arzenálu. Z mnoha konfliktů tak vycházíte vítězně. Okolí vás totiž považuje za upřímné a plně toleruje, když „ujedete“ směrem k těm, kteří si jednání v rukavičkách nezaslouží.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]