Pouze lidé s IQ vyšším než 112 dokáží spočítat, kolik vlků se nachází na obrázku

vlci, test
Fotografie: CanvaPhotos

Otestujte své pozorovací a kognitivní schopnosti pomocí tohoto jednoduchého úkolu. Jen opravdu inteligentní a bystří lidé jej dokáží správně vyřešit. Pusťte se do toho, jestli si troufáte.

Optické iluze a IQ testy se v poslední době těší čím dál větší iluze. Téměř každý touží po poznání vlastní osobnosti i vlastních schopností. Některé klíčové informace vám mohou prozradit také zrakové testy, s jejichž pomocí můžete některé své dovednosti snadno otestovat. Prohlédněte si pozorně obrázek vlků a snažte se dopočítat jejich celkového počtu.

Spočítejte vlky na obrázku

Celý váš úkol spočívá v tom, že si pozorně prohlédnete tento obrázek a určíte počet vlků, kteří jsou na něm vyobrazení. Podmínkou správného splnění je však odhalit přesný počet dříve, než vám vyprší předem stanovený časový limit. Proto zbystřete všechny své smysly a zaměřte svou pozornost i na ten nejmenší detail, který může rozhodnout o vašem úspěchu nebo neúspěchu.

Kolik vlků se na obrázku ukrývá

Tato optická iluze se vám záměrně snaží váš úkol pomocí barev a stínů ještě ztížit. Mlha zvedající se do kopce dotváří několik jednotlivých postav vlků nahánějících svou kořist. Přestože se může na první pohled zdát tento test velmi jednoduchý, pro jeho provedení máte pouhých 30 vteřin. Do té doby musíte znát přesný počet tvořící smečku.

Fotografie: CanvaPhotos
optický klam, slon

Pouze 1 % lidí dokáže prohlédnout tento klam a odhalit zvíře ukryté na obrázku

Jaká je správná odpověď

Na první pohled si nejspíš všimnete prvních tří vlků a s trochu detailnějším pozorováním za nimi odhalíte dalších pět členů smečky. Pokud se vám podařilo v tomto krátkém časovém úseku spatřit osm zvířat, jste na tom poměrně dobře. Ve skutečnosti se jich tam však nachází celkem devět. Najít posledního vlka může být docela oříšek, přesto je tam.

vlci, test, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Co o vás tento test vypovídá

Jestli se vám podařilo tímto testem úspěšně projít, patříte mezi velmi malé procento lidí. Kromě toho, že se můžete pyšnit nadprůměrnou inteligencí, máte také velmi bystré pozorovací schopnosti s velkou citlivostí na detail. Dokážete se perfektně soustředit na svůj úkol a jen tak něco vás nerozptýlí. Pokud se pro něco rozhodnete, jste schopni udělat cokoliv, abyste svého cíle dosáhli.

V případě, že vaše hledání skončilo neúspěchem, nemusíte propadat panice. Neznamená to, že byste byli hloupí nebo neúspěšní, jen se vám nepodařilo úspěšně vyřešit tento test. Pravidelným tréninkem můžete schopnosti k tomu potřebné vypilovat a postupem času pro vás budou vizuální úkoly i optické klamy mnohem jednodušší. Začněte jednoduššími úkoly a postupně jejich obtížnost stupňujte. Hlavně vytrvejte a vydejte se na cestu za seberozvojem.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]