Pouze 1 % lidí dokáže prohlédnout tento klam a odhalit zvíře ukryté na obrázku

optický klam, slon
Fotografie: CanvaPhotos

Tento obrázek se slonem se stal hitem internetu. Jen 1 člověk ze 100 dokáže odhalit další zvíře ukryté na obrázku. Zaměřte svou pozornost na obrázek níže a otestujte svůj zrak.

Vizuální testy mohou odhalit míru vaší vnímavosti a pozorovacích schopností. Jejich pravidelným procházením navíc můžete tyto dovednosti zdokonalit. Dokážete prohlédnout tento optický klam a odhalit skryté zvíře? Soustřeďte svou pozornost a otevřete dveře fantazie dokořán. Tento jednoduchý test prověří vaše schopnosti a odhalí vám podstatu vaší osobnosti.

Najděte skryté zvíře

Tento zrakový test spočívá v jednoduchém úkolu. Zaměřte svou pozornost na obrázek slona držícího chobotem dřevěné klády a do 11 vteřin najděte na obrázku ukryté zvíře. Optická iluze působí na váš mozek a ovlivňuje vaše vnímání. Na první pohled věci nemusí být takové, jaké běžně jsou a váš mozek tuto skutečnost nemusí být schopný v časovém limitu správně vyhodnotit. Dokážete tuto optickou iluzi prohlédnout?

Odhalte správné řešení

Údajně pouze 1 % lidí dokáže projít tímto testem. Mozek často zkresluje vnímání a vyhodnocování informací podle vlastní potřeby. Pokud jste hledali zvíře podobné nakreslenému slonu, nejspíš jste tímto testem neprošli. Ve skutečnosti je zvíře ukryté v pravé části obrázku. Hned na slona navazuje silueta skloněné koňské hlavy. Už to vidíte také?

obrázek se slonem, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Trénujte své schopnosti 

Optické iluze jsou zábavnou vzdělávací formou a zároveň způsobem, jak trénovat své pozorovací a analytické schopnosti a soustředění na vyřešení určitého problému. Pokud se vám nepodařilo najít hlavu koně včas, nezoufejte. Stále patříte mezi velmi dobré pozorovatele a své schopnosti můžete s trochou úsilí vypilovat k dokonalosti. Příště si s řešením podobného úkolu poradíte mnohem rychleji.

Čím více času budete věnovat podobným cvičením, tím lépe dokážete nacházet originální řešení i při každodenních situacích a problémech. Kromě analytického myšlení tak můžete posílit svou schopnost zvládat obtížné situace a nacházet řešení i ve zdánlivě bezvýchodné situace. Posílíte tím navíc svou představivost a fantazii. Nepolevujte v pravidelném cvičení a brzy sklidíte plody své těžké práce.

Zdroj: PsychologyToday

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]