Raději si dojděte pro brýle. Na tak extrémně složitou hádanku nemá 98 % lidí dostatečně vyvinutý zrak

Hádanka číslo 7
Fotografie: Fresherslive

Máte-li vynikající zrak a rychlé reakce, můžete najít číslo 7 na obrázku za pouhých 14 sekund. Optické klamy nás zavádějí do světa složité interakce mezi naším vizuálním systémem a mozkem.

Optické klamy jsou fascinujícím fenoménem, který odráží složitou interakci mezi naším vizuálním systémem a mozkem. Tyto klamy nabízejí nejen vizuální zábavu, ale také slouží jako nástroj pro testování naší schopnosti rozpoznávat a interpretovat vizuální podněty. Optické iluze se mohou lišit v obtížnosti a mohou nám poskytnout různé úhly pohledu na to, jak vnímáme svět kolem nás.

Fascinující svět optických iluzí

Rozdělení optických iluzí do tří hlavních tříd (fyzikální, fyziologické a kognitivní iluze) nám ukazuje, že vnímání není pouze pasivním procesem. Vnímání může ovlivňovat náš fyziologický stav, předchozí zkušenosti a i to, jak náš mozek zpracovává informace. Tímto způsobem se optické iluze stávají fascinujícím oknem do fungování našeho vnímání a myšlení.

Hádanka číslo 7
Fotografie: Fresherslive
hádanka kočka

97 % lidí se vzdalo. Odlišnou kočku v této hádance dokáže do 12 sekund najít jen člověk s IQ nad 113

Vyzkoušení optických klamů může být skvělým způsobem, jak lépe pochopit složitost našeho zrakového systému a zároveň se pobavit tím, jak může náš mozek být klamán. Každý druh klamu nám poskytuje nový pohled na to, jak náš mozek interpretuje vizuální podněty a jak náš vlastní pohled na svět ovlivňují různé faktory.

Přijměte výzvu

Dnes tu pro vás jednu výzvu máme. Ale pozor, nebude lehká. Na obrázku vidíte samé čísla 2. Pokuste se mezi nimi najít číslo 7 do 14 sekund. Každá vteřina se počítá, takže se snažte co nejrychleji najít to správné číslo! Někdy se může zdát, že hledání takového čísla je složité, ale zkuste se soustředit a prozkoumat každou část obrázku.

Hádanka číslo 7 řešení
Fotografie: Fresherslive

Výše můžete vidět správné řešení. Tak jak jste se s výzvou poprali? Pokud jste uspěli, tak vám gratulujeme. Disponujete vynikajícím zrakem, spoustu lidí by vám ho mohla závidět. Jestliže jste neuspěli, tak nevadí. Váš pokus a snaha se také počítá. Trénink je taktéž příznivou odměnou pro vaši mysl. Určitě se nevzdávejte a zkoušejte to dál.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]