Časový limit 7 sekund stačí pouze nejbystřejším hledačům rozdílů. Všechny je najde jen 1 % lidí

Veverka rozdíly zadání
Fotografie: Fresherslive

Je tu další výzva k potrénování vašeho mozku a rozlišovacích schopností. Roztomilý obrázek veverky ukrývá tři rozdíly, které není zase tak jednoduché najít.

Luštění nejrůznějších kvízů a hádanek je skvělým způsobem, jak procvičit mozek zábavnou formou. Věnujte se podobným úkolům pravidelně a uvidíte, že se vám to vrátí i v běžném životě. Zlepšíte si tak postřeh, kognitivní schopnosti a váš mozek nezleniví. Tentokrát na vás čeká zdánlivě jednoduchý úkol. Ale rychle si s ním poradí jen ti nejlepší. Zvládnete objevit tři rozdíly na obrázku v časovém limitu?

Na řešení máte sedm vteřin

Dobře si prohlédněte následující obrázek. Je na něm vyobrazená roztomilá veverka, obklopená přírodou. Na první pohled stejné obrázky však ukrývají tři rozdíly. Abyste to neměli tak jednoduché, na vyřešení hádanky máte jen sedm sekund. Je to opravdu šibeniční limit a splnit se ho podaří jen těm skutečně nejbystřejším. Proto to po uplynutí limitu rozhodně nevzdávejte. I samotné nalezení všech tří rozdílů se počítá.

Fotografie: Fresherslive
Venčení test

Na obrázku je 1 chyba, které si všimne pouze génius s IQ nad 140. Časový limit 6 vteřin postačí jen 1 % lidí

Možná už jste našli dva rozdíly, ale ten třetí je trošku zapeklitý. Na jeho odhalení potřebujete opravdu dobré rozlišovací schopnosti a pečlivost, abyste jej nepřehlédli. Zkuste ještě jednou prohlédnout poctivě všechny detaily na obrázku. Uvidíte, že pak už jej nepřehlédnete. Tak co? Našli jste všechny tři? Pokud ano pak gratulujeme. A pokud jste se vešli do časového limitu, pak vám patří opravdový obdiv, protože patříte k těm nejbystřejším.

Možná pomůže nápověda

Pro ty, kteří se stále ještě trápí, tu máme malou nápovědu. Jeden z hůře odhalitelných rozdílů se ukrývá ve světlých rostlinách rostoucích nad trávou. I důkladnějším pohledem můžete tento drobný detail přehlédnout. Pokud si chcete ověřit, že vaše odpovědi jsou správné nebo se dáte poddat, pak se podívejte na řešení na obrázku níže. Teď se zdá, že to nebylo zase tak těžké, viďte?

Fotografie: Fresherslive

První rozdíl byl v bílé kytičce, které chybí žlutý střed, druhý rozdíl najdete na veverčím ocásku, kde chybí jeden bílý pruh, a ten nejtěžší byl v posunutých lístcích u jedné ze světlých rostlinek. Pokud jste neuspěli, nezoufejte. Pravidelný trénink z vás udělá opravdového mistra. Můžete se hned vrhnout na podobné úkoly, kterých tu pro vás máme nachystanou opravdu velkou spoustu.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]