Pokud máte jestřábí zrak, najdete číslo 3 do 15 sekund. Dostatečné schopnosti má ovšem pouhé 1 % lidí

obrazový test čísla

Prohlédněte si pozorně obrázek s čísly a najděte mezi samými osmičkami číslo tři. Jen jedinci s opravdu bystrou myslí dokáží tento úkol splnit dříve, než jim vyprší čas.

Vyzkoušejte své dovednosti a schopnosti a pusťte se do tohoto jednoduchého cvičení. Poznejte, jakým jste pozorovatelem a jak snadno dokážete analyzovat to, co vidíte. Díky časovému limitu navíc zjistíte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Soustřeďte svou pozornost a zaměřte se na hledání požadovaného čísla. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu to musíte stihnout do 15 vteřin.

Výzva pro lidskou mysl

Optické iluze, klamy i hlavolamy jsou vynikajícím cvičením pro lidskou mysl. Obrázky mohou mít různé formy. Někdy jsou skládány z více obrázků, jindy využívají kontrastních barev nebo specifických tvarů, aby vaši mysl obelstili. Všimnout si skrytých předmětů, tvarů nebo rozdílů vyžaduje opravdu velkou vnímavost na detail a často i notnou dávku představivosti.

Jak řešit hlavolamy

Přestože vás může tlačit čas, důležité je, abyste nepropadali panice a neztráceli hlavu. Ze všeho nejdříve si vždy pečlivě přečtěte, co je vaším úkolem. Slova mohou často skrývat informace, které na první pohled snadno přehlédnete. Některé instrukce je lepší rozdělit na několik částí a zjednodušit. Pomocí logiky a kreativního myšlení by pak pro vás měla být hračka zadání splnit.

Některé úkoly vyžadují, abyste se oprostili od běžných představ a domněnek a podívali se na věc ze zcela jiné perspektivy. Pravidelným cvičením navíc veškeré pozorovací a vyhodnocovací dovednosti lze postupně vytrénovat. Pokud vám nějaký úkol dělá problém vyřešit, věnujte několik minut denně procvičováním podobných zadání a uvidíte, že za pár dní pro vás bude jejich řešení mnohem jednodušší.

test čísla

Odhalte číslo 3 na obrázku

Mezi nejběžnější obrázkové hlavolamy patří hledání rozdílů. Těch může být více nebo pouze jeden drobný. Další obrázky vás  mohou vyzývat k hledání skrytého předmětu, tvaru nebo číslu nebo je potřeba vyřešit hádanku na obrázku vyobrazenou. V tomto případě musíte najít číslo 3 na obrázku, kde jsou samé osmičky. Stihnout to však musíte dříve, než vám vyprší časový limit 15 vteřin.

hádanka číslo

Domácí test vizuální ostrosti: Zdravé oči dokážou převrácené číslo najít do pouhých 12 sekund

test čísla řešení

Kde se číslo ukrývá

Pokud se vám podařilo úkol vyřešit, jste opravdu génius. Jen malé procento lidí dokáže tento úkol včas splnit. Jestli se vám jej vyřešit nepodařilo, nebuďte smutní. Tyto úkoly vás mají pobavit, ne stresovat. Číslo 3 se ve skutečnosti nachází jen v samotném nápisu na obrázku. Nikde jinde trojka není. Tento hlavolam má za úkol ošálit váš mozek a potrápit vás jeho řešením.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]