97 % lidí nedokáže spočítat kachny v tomto zapeklitém obrázku. Nejspíše přehlédnete ty nejlépe schované

rébus kachny počet náhled
Fotografie: Webniusy

Internet je dnes plný testů, kde můžete ověřit svou inteligenci, důvtip a cit pro detail. Zpříjemníte si tak každodenní chvíle, a navíc trochu potrápíte svoje uvažování.

Hlavně na jaře můžete zahlédnout roztoužené ptačí samečky, kteří se snaží všemožnými způsoby nalákat budoucí partnerku. Úměrně nápadnosti namlouvání je však mnohem kratší samotný milostný akt. Většina drobného ptactva kopuluje několik vteřin. Ani velcí dravci na tom v tomto ohledu nebývají o moc lépe. Předehra jim také nic neříká a intimní chvilky je v terénu obecně velmi těžké si všimnout. Je to zkrátka vždycky bleskové a prakticky beze změny.

Zvláštní ptáci s penisem

Zajímavou výjimku tvoří v tomto ohledu kachny. Zjara předvádí opravdu krásný tok, kdy pomocí pohybů silně zdůrazňuje svůj vzhled. Ani páření však neunikne kolikrát pozornosti člověka. V první řadě se odehrává na volně vodě. Jsou to jedni z mála ptáků vybavení penisem. Většina opeřenců totiž k tomuto účelu používá pouze kloaku, kačer ale v zásadě souloží totožně, jako savci. Jestli se opravdu cítíte, zkuste teď odhalit přesný počet kachen na obrázku.

rébus kachny počet zadání
Fotografie: Webniusy
výzva myš

Tento univerzální IQ test z přijímacích zkoušek přechytračí 97 % lidí. Najdete včas odlišnou myš?

S penisem souvisí nutná přítomnost vaginy u kachny, oddělená od vylučovacího ústrojí. Proč vlastně taková složitost, když ostatní ptáci to mají mnohem rychlejší? Důvodem je jednoduše ono vodní páření. Jakmile by se totiž kloaka normálních ptáků setkala s vodou, sperma by okamžitě odplavalo. Běžné pohlavní orgány se proto vyvinuly kvůli mnohem efektivnějšímu páření. V klidovém stavu je penis kačera zcela skrytý v jeho těle, vytáhne to až ve správný moment.

Doslova vrtání

Aby zajímavostem nebyl konec, je tu tvar kačeřího penisu. Mnoho druhů ho má totiž stočený do spirály a jemně zoubkovaný. Připomíná tak trochu vrtačku a odpovídá tvaru kachní vaginy. Když se na to tak člověk dívá, skoro se diví, že z toho styku vůbec něco je. Jestli jste neuspěli v rébusu, nevadí. Je třeba mít na paměti, že kachny jsou v zákrytu. Celkově tedy máme na obrázku 23 kachen včetně mladých. Ty jsou také v zákrytu a nejvíce je prozrazují zobáčky.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]