Pokud nemáte IQ vyšší než 125, raději se touto extrémně těžkou hádankou ani nezdržujte

hledání rozdílů žirafy zadání
Fotografie: Fresherslive

Pokud si myslíte, že máte dobrý postřeh, pak si jej otestujte v této výzvě. Dva stejné obrázky se žirafami skrývají tři drobné rozdíly. Najděte je všechny.

Pobavte se a procvičte si trošku mozek. Hádanky, ve kterých se hledají rozdíly na obrázku, pomáhají posilovat zrakové funkce, ale i postřeh, smysl pro detail a rozlišovací schopnosti. Zároveň nutí mozek i do volby úspěšné a efektivní strategie. Čím více takových hádanek rozluštíte, tím snadněji vám půjdou. Později se tak můžete přesunout k náročnějším výzvám, které zvládnou jen ti nejlepší. Tak pojďme na to!

Najděte tři rozdíly na obrázku s žirafami

Dva zdánlivě stejné obrázky roztomilých žiraf ukrývají tři rozdíly. Něco tu nesedí. Odhalíte, co je jinak? Při hledání rozdílů je také důležitě zvolit si dobrou strategii, kterou budete při řešení postupovat. I na tom pak závisí, jestli a za jak dlouho se vám podaří rozdíly objevit. Někdy může pomoci, když se na obrázek podíváte z jiné vzdálenosti nebo jiného úhlu. Můžete také propátrat obrázek kousek po kousku nebo se na něj dívat jako na celek. To je sice obtížnější, ale efektivnější metoda.

hledání rozdílů žirafy zadání
Fotografie: Fresherslive
Test chyby

V tomto podmořském obrázku se nachází 4 chyby, kterých si všimne jen člověk s nadprůměrnou inteligencí

Máte je už všechny? Pokud ano, gratulujeme a můžete se vrhnout na další výzvy, kterých tu pro vás máme celou řadu. Pokud se vám stále nedaří všechny rozdíly najít, zkuste si dát krátkou pauzu a poté se na obrázek podívejte ještě jednou. Oči si odpočinou a bude pro ně snadnější pak zachytit nějakou odlišnost. Pokud už to vzdáváte, podívejte se na řešení na obrázku níže.

Řešení: Našli jste je všechny?

Tak v čem byly rozdíly? Větší žirafě chybí na krku jeden flíček, menší žirafa pak má jinou barvu čumáčku. No a nakonec v pozadí chybí na jednom z obrázků keře. Pokud jste tentokrát nebyli úspěšní, nic si z toho nedělejte. Pravidelným opakováním se vaše rozlišovací schopnosti velmi rychle vylepší. Rozhodně tak nepodceňujte trénink mozku. Můžete tak oddálit jeho stárnutí a udržet jej v dobré kondici až do vysokého věku.

hledání rozdílů žirafy řešení
Fotografie: Fresherslive

Abyste posilovali různé kognitivní funkce, je dobré střídat různé typy hádanek, protože každá z nich nutí mozek k trochu jiným činnostem. Časem však sami uvidíte, že pravidelné vystavování mozku podobným neobvyklým výzvám bude mít dopad i na váš běžný život. Bude vám to lépe pálit, budete méně zapomínat a věřte nebo ne, řešení podobných rébusů vám také zlepší náladu.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]