Můžete se považovat za chytráka a stejně odlišnou stodolu do 10 sekund nejspíše nenajdete

výzva stodoly
Fotografie: Fresherslive

Vstupte do světa optických iluzí, který vás donutí přemýšlet hlouběji. Najděte odlišnou stodolu v iluzi a objevte, jak může zábava posílit vaše vizuální a myšlenkové dovednosti.

Setkali jste se již s nějakými optickými klamy? Pokud jste neviděli žádné optické klamy, nyní se můžete dozvědět více o optických klamech a o tom, co mohou udělat s vaší myslí. Musíte vidět do hloubky a přemýšlet, abyste zjistili, co tam přesně je. Náročnost optických iluzí nás nutí zamyslet se nad tím, co přesně je na daném obraze. Musíme vynaložit úsilí, zkoumat různé perspektivy a občas i přehodnotit své první dojmy.

Za hranicemi zrakového klamu

Stejně tak optické iluze jsou obrázky, které mohou být ošidné a donutí vás o nich hodně přemýšlet, abyste zjistili, co přesně na nich je. Optickým klamem může být obrázek se zkreslením nebo nejednoznačnostmi. Odpověď na optickou iluzi nemůžete najít jen tak, že se do ní podíváte. Musíte si dát nějaký čas a pořádně se podívat. Měli byste hodně přemýšlet, abyste našli konkrétní objekt v optické iluzi.

výzva stodoly
Fotografie: Fresherslive

Každý obrázek, zkreslení nebo iluze je jako zakódovaná zpráva. Odpověď na ni nespočívá pouze v tom, co vidíte, ale i v tom, jak vaše mysl analyzuje informace, které obraz nese. Protože na první pohled věci často nejsou tak, jak se zdají. Výsledkem je, že procházení optickými iluzemi není jen zábavou, ale také tréninkem našeho mozku.

„Trénuji své schopnosti zábavnou cestou pomocí optických iluzí, pak se mi lépe pamatuje učivo, “ sdělil Patrik N. z Brna.

Máte pouze 10 vteřin

Můžete být dobří s barvami, vzory a uvažováním, pokud pravidelně praktikujete optické iluze. Zde v této optické iluzi se skrývá odlišná stodola. Musíte ji najít do 10 sekund. Musíte strávit nějaký čas a podívat se hluboko do obrazu, abyste ji našli. Až budete hotovi, níže máte správné řešení.

Výzva nůžky

Nalezení nůžek v tomto obrázku je neřešitelný úkol pro 97 % lidí. Do 12 vteřin je najde jen génius

Výzva stodola řešení
Fotografie: Fresherslive

Pokud jste na tomto obrázku našli odlišnou stodolu, gratulujeme! Jste inteligentní a bystrý člověk. Máte bystrou mysl a skvělé vizuální a myšlenkové schopnosti. Jestli jste ji nenašli, nevadí. Tyto druhy optických iluzí vám pomohou jednat rychle a zvýšit vaši schopnost zaostření. Pokud se vám tahle výzva líbila, vyzkoušejte si podobnou, kterou jsme pro vás zpracovali na webu iEnigma.cz.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]