Najdete-li alespoň 4 odlišná zvířata, můžete se považovat za všímavého koumáka

5 hádanek kočky

Vyzkoušejte naše zábavné hádanky a zjistěte, zda dokážete najít 5 odlišných zvířat v každém obrázku. Je to skvělá zábava na volnou chvíli.

Nevíte, co se sebou, když máte volnou minutu? Zkuste si naše hádanky. Hledání trvá pouze 30 sekund. Za půl minuty musíte v každé řadě najít zvíře, které se liší. Vzhledem k tomu, že je zde shromážděno 5 hádanek, řešení jednoho by vám nemělo trvat déle než 6 sekund.

Jak vyřešit všechny úkoly

Abyste našli odpověď na všech 5 hádanek, pozorně sledujte obrázky níže. Každý obrázek zobrazuje tři zvířata, která se na první pohled zdají identická. Ve skutečnosti se jedno zvíře liší od ostatních v některých drobných detailech. A to musíte najít. Začněme tím nejjednodušším úkolem. Dávejte pozor na nakreslené sovy. Který z těchto ptáků je zvláštní?

sovy
Zdá se, že všichni kohouti na obrázku jsou stejní? Najděte toho, který se liší od ostatních.

kohouti
Podívejte se pozorně na obrázek koček. Nechybí jedné z nich něco?

kočky
Zpočátku se může zdát, že všechny včely jsou stejné. Když se na ně podíváte zblízka, uvidíte, že tomu tak není.

Pokud zvládnete najít všech 9 bodů v této matoucí optické iluzi, patříte mezi 5 % nejchytřejších lidí v ČR

včely
Vyberte z řady lva, který je podle vašeho názoru nadbytečný.

lvi

Kdo se lišil

První úkol lze nazvat nejjednodušší, protože detail, který odlišuje jednu sovu od ostatních dvou, je poměrně velký. Měli jste věnovat pozornost břichu sovy. Je jiný než u ostatních sov. Na obrázku s kohouty byste měli věnovat pozornost nožkám. V tomto obrázku se první pták liší od ostatních. S největší pravděpodobností jste se nad obrázkem kočiček zapotili nejvíce. Přece jen není tak snadné najít tento nepatrný rozdíl mezi prvním koťátkem a dalšími dvěma. Ale prozrazuje ho absence obočí.

Na následujícím obrázku je druhá včela jiná. Koneckonců, chybí jí dva malé detaily na tykadlech. Podařilo se vám na obrázku najít odlišného krále zvířat? Podívejte se na hřívu. U druhého lva není příliš bujná. Pokud se vám podařilo strávit jen půl minuty absolvováním tohoto testu, máte hotovo a zasloužíte si gratulace. Pokračujte ve stejném duchu, rozvíjejte co nejvíce svou všímavost a pozorování, bude se vám to v životě určitě hodit. Nezoufejte, pokud vám hledání trvalo déle, není to žádná ostuda. S tréninkem se vám čas jistě zkrátí.

Zdroj: Sovkusom

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]