Ani autor ji nevyřešil do 10 sekund. Patříte mezi top 3 % lidí, kteří najdou leguána do 15 vteřin?

stromy větve lavička lampa
Fotografie: India

Vizuální výzvy dobývají internet a každý si rád vyzkouší, jak je bystrý, vnímavý k detailům a jak dokáže jeho mozek pracovat v časové tísni.

V případě, že jste někdy přemýšleli, jak bystré jsou vaše oči, můžete si vyzkoušet stále více oblíbené vizuální výzvy. Optické klamy a vizuální výzvy jsou obrázky, na kterých je vždy skryté něco, co je na první pohled neviditelné. Někdy se může stát, že i když se opravdu soustředíte a hledáte, co je na obrázku jinak, vaše oči si toho nevšimnou. Nebo alespoň ne za čas, který je k většině takových výzev přiřazen. U této výzvy však nemusíte hledat, co je na obrázku jinak. Je tam totiž skrytý leguán, kterého si můžete zkusit najít za 15 vteřin.

Optický výzva pro děti

Vizuální výzvy nejsou jen pro dospělé, nýbrž i děti si mohou otestovat, jaké mají schopnosti si povšimnout detailů. Obrázek výše byl sdílen také jako puzzle pro děti a vyzývá je , aby našly leguána v zahradě plné stromů a svěží zelené trávy.  Z výzev, díky kterým si i mimo jiné otestujete inteligenci, se tak může stát rodinná zábava. Otestujete si na nich, jaká je vaše schopnost rychle zpracovat vizuální informace. Je dokázané, že ve stanovený čas vyřeší výzvu pouze velmi inteligentní lidé.

Obrázek, který uvidíte i níže se řadí mezi ty jednodušší z optických klamů, protože je navržen i pro děti. To však neznamená, že nedokáže potrápit nervovou soustavu i dospělého jedince. V zahradě je plno stromů a zelených prvků, které jsou narušeny lavičkou, pouličním osvětlením nebo cestou z kamínků, která se ztrácí v dáli. Avšak zelená barva převažuje a jak je známo, je zelený i leguán, proto tato optická výzva otestuje vnímavost k detailům.

lavička, park, leguán
Fotografie: India
Hádanka limetka

K nalezení odlišné limetky je potřeba IQ nad 114. 97 % lidí s takhle těžkou hádankou jen ztrácí čas

Dobře zamaskovaný leguán

Obrazy optických klamů, jako je tento, leckdy dokáží potrápit spojení mezi očima a mozkem. A to i přesto, že zelená barva uklidňuje mysl. V případě, že se vám nepodařilo zahlédnout leguána do 15 sekund, máte čas se na obrázek zadívat znovu a pomaleji ho očima přezkoumávat, leguán se ve vašem zorném poli jistě brzo objeví. Pokud ani tak ne, podívejte se na nápovědu. Leguán sedí na větvi stromu v levém roku obrázku.

leguán kroužek větev
Fotografie: India

Při prvním pohledu na obrázek, se může zdát jako velmi obtížné leguána najít, protože malé zvíře bylo zamaskováno listy stromů. Po několika vteřinách však podle tvaru poznáte, že to není list, nýbrž leguán sedící na stromě. Znalci dokonce mohou poznat, že na větvi v levé horní části obrázku sedí Iguana, velká stromová ještěrka pocházející z Ameriky, která se pyšní ostnatým hřebenem podél zad a nazelenalým zbarvením. V případě, že jste našli Iguanu během 15 vteřin, řadíte se mezi velmi bystré a vnímavé jedince.

Zdroj: India

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]