Pokud zvládnete najít všech 9 bodů v této matoucí optické iluzi, patříte mezi 5 % nejchytřejších lidí v ČR

Fotografie: CavaPhotos

Pouze 5 % nejlepších dokáže najít všech 9 bodů v této optické iluzi. Zkuste najít všechny body v této záhadné optické iluzi a objevte fascinující mozkové schopnosti.

Cvičení optických testů nám pomáhá rozvíjet naši schopnost koncentrace a pozornosti. Při řešení optických iluzí a hádanek se musíme soustředit na detaily, všimnout si drobných rozdílů a přemýšlet analyticky. Tím se zlepšuje naše schopnost selektivního vnímání a filtrace informací, což má pozitivní dopad na naši schopnost soustředit se v jiných situacích, jako je práce nebo studium.

Obrázek, který vám zamotá hlavu

Vaše IQ se řadí mezi nejlepších 5 %, jestli dokážete najít devět mizících bodů v této optické iluzi. Tato záhadná iluze se stala virální na internetu a přivedla k rozpakům nemálo zkušených hlav. Na obrázku je devět červených bodů umístěných na křížení překřížených čar ve zmateném vzoru. Zdá se, že některé body se ztrácí, jakmile se na ně zaměříme. Zkusíte najít všechny body?

Někteří nadšenci dokonce tvrdí, že je nemožné vidět všech devět bodů najednou. Je to jako hra s naším vnímáním a myslí. Možná vaše oko postřehlo všech devět bodů na první pokus. Nebo se vám podařilo uchytit jen některé z nich a ostatní vám unikly. Je obtížné vidět všechny body současně, protože naše oči jsou ovlivněny vnějšími faktory a optickými klamy.

sirky rovnice

Pouze 2 tahy sirkami prozradí, zda máte IQ vyšší než 105

opticky-test-body
Fotografie: CavaPhotos

Našli jste je?

Takže kolik z těchto devíti bodů vidíte? Je to otázka pozornosti, trpělivosti a schopnosti odhalit skryté. Ať už jich vidíte jen pár nebo všechny, tato optická iluze nám připomíná, jak jedinečné je naše vnímání a jak naše mozkové schopnosti mohou být fascinující. Nicméně, lidé s vysokým IQ mají obvykle lepší schopnost vnímat jemné detaily a rozeznávat skoro neviditelné objekty v optických iluzích.

opticky-test-body-reseni
Fotografie: CavaPhotos

V případě této iluze se mozek může snažit najít vzor, který odpovídá našemu očekávání, a tím nám znemožnit vidět všech devět bodů. Takže jestli jste dokázali najít všechny body v této iluzi, můžete se pyšnit svou schopností rozeznávat i ty nejmenší a nejzáludnější detaily. Pokud jste viděli méně bodů, nezoufejte. Je to příležitost k dalšímu rozvoji vašich smyslů a kognitivních schopností.

Zdroj: TheSun

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]