Pouze 2 tahy sirkami prozradí, zda máte IQ vyšší než 105

sirky rovnice
Fotografie: CanvaPhotos

Tento vizuální a logický klam může pěkně potrápit vaše myšlení. Jen opravdu inteligentní a bystří lidé jej dokáží správně vyřešit. Posunout můžete jen dvě sirky.

Na obrázku je vyobrazená rovnice, která nedává smysl. Podle tvůrců této hádanky však stačí přesunout jen dvě sirky, aby byla výsledná rovnice správně. Troufnete si na vyřešení tohoto logického úkolu? Pokud si jeho obtížnost chcete ještě ztížit, stanovte si časový limit, do kterého musíte rovnici správně upravit. Nastartujte mozkové závity a pusťte se do řešení.

Obrazy ze zápalek

Hlavolamy a hádanky ze zápalek jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak otestovat lidské myšlení a další dovednosti. Tyto hádanky často zahrnují matematické úlohy, geometrické tvary nebo jiné obrazce. Při jejich řešení je potřeba přeskupit určitý počet zápalek, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Ne každému se však řešení těchto úkolů podaří.

Matematické rovnice jako hádanka

Tyto vizuální úlohy se sirkami jsou nejčastěji vyobrazovány jako špatně napsaná rovnice, která tvoří nepravdu. Pomocí přesných instrukcí víte, jak tuto rovnici správně upravit, přesto může být nalezení vhodného řešení opravdovým oříškem. Tento hlavolam je však vynikající pomůckou, jak zlepšit své logické a analytické dovednosti a kritické myšlení.

Fotografie: CanvaPhotos

Upravte napsanou rovnici

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem rovnici upravit tak, aby byla pravdivá a dávala smysl. Přesunout však můžete na obrázku jen dvě zápalky. Žádnou zápalku nesmíte přidat, ani odebrat. Na konci tedy musí zůstat stejné množství, jaké se nachází na obrázku na začátku. Pozorně si obrázek prohlédněte a pusťte se do řešení tohoto testu.

způsob křížení rukou

Tajný význam křížení prstů: Jednoduché gesto odhalí o osobnosti člověka i ty nejmenší detaily

Jak rovnici upravit

Pokud se vám podařilo tento úkol vyřešit, patříte mezi opravdové génie. I opravdu bystré hlavičky dokáží podobné testy pořádně potrápit. Jediné, co musíte pro splnění této zkoušky udělat, je nalézt dvě klíčové sirky, díky kterým rovnici dokážete upravit do pravdivého tvaru. Odhalte, které jsou ty dvě sirky, které vám pomohou rovnici vyřešit.

sirky rovnice řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Které sirky přesunout

Abyste rovnici upravili do požadovaného tvaru, přesuňte nejprve prostřední sirku z prvního čísla 8 a umístěte ji do horního volného prostoru mezi bočními stranami čísla 4. Z druhého čísla 8, které se nachází za znaménkem ,,=” přesuňte sirku z levé boční stěny a položte ji na spodní část bývalého čísla 4 tak, aby vám ve výsledku vznikla devítka. Správná rovnice tedy zní 0 – 9 = – 9.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]