Optická iluze, na níž jsou ukrytí jezdci na koních, dokáže zamotat hlavu. Kolik jich najdete?

sníh krajina liška
Fotografie: CanvaPhotos

 V krajině, která je obklopena sněhem a stromy je na první pohled viditelná pouze liška. Veřejnost by ale mohla zmást skutečnost, že liška na obrázku není sama.

Velká spousta obrazů a uměleckých děl ukrývá detaily, které veřejnost odhaluje průběžně po desetiletích. O tom svědčí skutečnost, že odborníci na Leonarda da Vinciho nebo Pabla Picassa i v dnešní době nacházejí různé vysvětlení pro tvorbu velkých klasiků světové kultury. Větší silou provedený tah štětcem nebo prvek zamaskovaný do složité scény. Mnoho z těchto prvků může být důvodem, který nutí veřejnost hledat a nacházet „překvapení“ v obrazech a uměleckých konstrukcích.

Kontakt s přírodou

Někteří fanoušci se domnívají, že autoři ve svých dílech zanechali různé stopy a prvky záměrně, protože chtěli, aby obdivovatelé jejích práce strávili roky hledáním odpovědí. Naproti tomu existuje i část populace, která věří, že umělci vytvořili své konstrukce bez představy, že by jejich díla mohla mít takový dopad na veřejnost nebo že i po desetiletích se budou stále nacházet různé interpretace toho, co vytvořili. Ovšem existují umělci, kteří se přímo specializují na zamaskování části své tvorby nebo určitých prvků konstrukcí, právě proto, že chtějí u veřejnosti vyvolat pocit „objevování“.

Jednou z těchto umělců je například americká umělkyně Dev Doolittle, která ve velkém množství svých akvarelů prezentuje kontext života domorodého obyvatelstva země. Umělkyni je nyní 75 let a spolu se svým manželem Jayem Doolittlem pracovala jako potulná umělkyně v obytném autě poté, co absolvovala školu Art Center College of Design v Los Angeles.

sníh krajina liška
Fotografie: CanvaPhotos

Oba se v kontaktu s přírodou inspirovali krajinou a faunou jihozápadu. A to pak prezentovali ve svých dílech. V průběhu let umělkyně prohloubila svůj styl a stále více se zajímala o flóru a faunu míst, které navštívila. A také o příběhy, které jí vyprávěli domorodci.

Jezdci v zasněžené krajině

Bev věří, že její práce mají styl „maskovací techniky“. Její práce, která je dnešní výzvou optické iluze, se nazývá „Setkání s přírodou“ a Bev odhaluje, že je to další z jejích prací, kde používá kamufláže jako zdroj. Dílo se zrodilo z její snahy porušit všechna obvyklá „pravidla kompozice“. Odehrává se v zasněžené krajině. Poté, co jste pochopili záměr Bev Doolittle, může být o něco snazší odhalit jezdce na koni v oné zasněžené krajině a to v minimálním čase. Nyní si zasněženou americkou krajinu dobře prohlédněte.

jezdci na koni kruhy
Fotografie: CanvaPhotos

Ve skutečnosti bílý obraz s malými hnědými kousky rozmazává vizi těch, kteří chtějí vstoupit do hry. Proto se zdá být veškerá pozornost stále nízká. Ten, kdo se zadíval na obrázek by mohl celkem snadno nalézt lišku ve středu, zvláště pokud má bystré oko. Teď je načase zjistit počet jezdců. Tedy pokud máte velmi bystré oči, zjistili jste, že na obrázku jsou ukrytí dva jezdci na koni. Práci americké umělkyně není vždy snadné pochopit, ale lze začít analyzovat její díla co nejpohodlnějším způsobem.

Zdroj: Cianjur

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]