100 lidí zkusilo vyřešit tuto hádanku, ale všichni do jednoho pohořeli. Teď je řada na vás

slepice rébus náhled
Fotografie: Fresherslive

Bez drůbeže chované speciálním způsobem a bez chemie v potravinách bychom pravděpodobně nedokázali nakrmit veškeré obyvatele planety.

Kuřata umí poznat více jak 100 tváří od svého vlastního druhu. Tento objem paměti můžeme celkem bez problémů přirovnat k té pověstné sloní. Slepice spolu také komunikují více jak 24 hlasy, každý z nich má navíc zcela specifický význam. Spektrum funkcí pak sahá od varování ostatních před nepřítelem (i odlišení různých predátorů) nebo informování matek o svém stavu. Kuřátka tak maminkám říkají, jestli jsou zraněná, nebo v pořádku. Co dalšího drůbež skrývá?

Klovací řády

Stejně jako lidé vnímají okolní svět v barvách. Kuřata si velmi ráda hrají. Jakmile tedy mají možnost, ráda běhají, skáčou, případně se sluní. Stejně jako lidé prožívají sny a jsou vybavena REM fází, tedy fází spánku s rychlým pohybem očí (rapid eye movement). Během období rozmnožování snesou divoké slepice cca 10-15 vajec. Kuřata dobře vědí, kdo je tady šéf, stejně jako lidé si budují sociální struktury. Teď se podívejte na obrázek a najděte jednoho kohouta.

slepice rébus zadání
Fotografie: Fresherslive
Hádanka zajíc

98 % lidí tvrdí, že na tomto obrázku králík zkrátka není. Opak je pravdou, ale najít ho je skutečná výzva

Od toho pochází také tzv. klovací řád, který je jedním ze základních pojmů sociologie. V každé skupině lidí aspoň o 10 členech se totiž postupně přirozeně vyvine hierarchie. Pravděpodobně nastane pár konfliktů, protože lidé se tzv. rozklovou. Byl popsán hlavně ve vojenských útvarech, ale funguje i ve školních třídách nebo kdekoli jinde. Studia ukázaly, že slepice ve volné přírodě přežijí až 90 % všech útoků veškerých predátorů.

Potomci dinosaurů

Kuřata jsou nejbližšími příbuznými obávaného T-rexe. Při rozmnožování se kohouti snaží na slepice zapůsobit předváděním namlouvacího tance. Během toho pohybují hlavou nahoru a dolů. Experti usuzují, že slepice láká samec s velkým hřebínkem. Slepice dovedou komunikovat i s kuřetem ještě ve vejci. Nejspíš to probíhá pomocí cvrlikání přes skořápku. Jestli stále tápete v rébusu, tady máte konečně jeho řešení.

slepice rébus zadání
Fotografie: Fresherslive

Dovedou se orientovat podle slunce, což jim pomáhá najít vodu i potravu. Jsou si také vědoma probíhajícího času.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]