Zákeřná sova se zapeklitě schovala tam, kde ji nikdo hledat nebude. 97 % lidí přehlédne malý detail

optickjý rébus sova náhled

Sovy jsou fascinující zvířata, která byla od pradávna spojena s moudrostí i mnoha magickými rituály. A jak potvrzuje mnoho zdrojů, jsou přesně tím, čím se zdají být.

Pokud se kdokoli pokusí sestavit seznam nejvýraznějších magických zvířat, pak v něm sova bude mít skutečně čestné místo. Už jen její latinský název řádu – Sov – tedy přesněji Strigiformes, totiž k magii odkazuje. Ve slovanských i možná dalších jazycích je totiž striga termínem pro čarodějnici. Jinak je striga také ženským démonem, který se může v pověstech objevovat jako nestvůra. Zástupce některého z 200 druhů sovy dnes můžete potkat prakticky kdekoli.

Kdekoli vyjma Antarktidy

Stejně tak je na všech pěti kontentech výraznou postavou místních mytologií. Nejznámější je dle webu PohanskaSpolečnost jako průvodkyně řecké bohyně moudrosti a obranné války Athény. Podobným způsobem ovšem provázela i Bohyni Danu, moudrou Pramatku vyskytující se na severu. V Africe má pak tento pták kroužením kolem domu poukázat na přítomnost velmi mocného šamana. A jedna z nich se dovedně ukryla i na tomto obrázku stromu.

optickjý rébus sova zadání
Fotografie: Fresherslive
Výzva nůžky

Nalezení nůžek v tomto obrázku je neřešitelný úkol pro 97 % lidí. Do 12 vteřin je najde jen génius

Pro čaroděje, šamany i další praktikanty tajných nauk je sova vlastně nepostradatelná. Jde totiž o posla přenášejícího zprávy mezi tímto a duchovním světem. Indiáni kmene Hopi pak berou jednoho z místních druhů sýčků jako symbol Boha smrti. Sova je tak všude symbolem starých znalostí, průvodcem mystikou a nositelkou proroctví. Už jsme se o ní ostatně na iEnigma zmiňovali.

I biologicky zajímavý pták

Například sýc americký dokáže cestovat na obrovské vzdálenosti i přes vodní plochy. Jeden se objevil dokonce poblíž Montauk v New Yorku, konkrétně 110 kilometrů daleko od pobřeží. Mnoho druhů tohoto ptactva má dosti asymetrické uši, jak potvrzuje i web CzechNature. Jsou totiž umístěny v různé výšce hlavy. Tady máte řešení rébusu.

optickjý rébus sova řešení
Fotografie: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]