Takovou výzvu váš mozek ještě nezažil. Mezi štětce se zatoulala tužka, které si všimne jen 1 ze 100 lidí

hledání tužky zadání
Fotografie: Hoberwandamagazine

Mezi spoustu štětců se vloudila jedna obyčejná tužka. Najděte ji do 10 vteřin a budete mezi 5 % lidí, kterým se to v časovém limitu podařilo.

Pravidelné procvičování mozkových závitů má celou řadu výhod. Náš mozek bychom měli vystavovat výzvám v podobě nejrůznějších hádanek, kvízů a hlavolamů. Řešení takových úloh totiž dokáže posilovat celou řadu kognitivních funkcí. Mozek je také neustále zapojen do aktivní činnosti a mnohem pomaleji stárne a leniví. Tak ho pojďte trochu potrápit v této nelehké výzvě.

Mezi štětce se zatoulala jedna tužka

Před vámi na obrázku je velká spousta klasických malířských štětců. Jeden je jako druhý a na první pohled se všechny neustále opakují. Přesto se mezi nimi někde ukrývá tužka. Dokážete ji najít do časového limitu 10 vteřin? Pamatujte, že záleží i na strategii, kterou při hledání této drobné odlišnosti zvolíte. I to z jaké vzdálenosti a úhlu se na obrázek díváte. Připravte si tedy stopky a pojďte na to. Tři, dva, jedna teď…

hledání tužky zadání
Fotografie: Hoberwandamagazine
Test kůň

Pouze 1 % lidí má dostatečně kreativní mysl k odhalení koně v tomto zákeřném obrázku

Tak co? Podařilo se vám tužku najít? Pokud jste to stihli do limitu, pak gratulujeme. Váš postřeh a rozlišovací schopnosti jsou opravdu obdivuhodné. Do 10 vteřin najde tento drobný detail jen přibližně 5 % lidí. Pokud vám vteřiny uběhly, nevadí, hledejte dál, uvidíte, že za chvíli tužku objevíte. Pro ty, kteří tužku nenajdou nebo jim to trvá opravdu dlouho, tu máme připravenou celou řadu podobných testů. Pravidelným tréninkem se oči i mozek dají vycvičit a podobné úlohy pak pro vás budou hračkou.

Záludnost se skrývá v barvě. Jaké je řešení?

Pokud už to chcete vzdát, podívejte se na obrázek níže, kde je zvýrazněné místo s tužkou. Už ji vidíte? Záludnost této úlohy je v tom, že přes odlišný tvar, kopírovala tužka stejné barvy jako okolní štětce. Pro oči ani mozek tak vůbec nebylo jednoduché tuto drobnost postřehnout. Určitě nebuďte zklamaní z neúspěchu, vyzkoušejte další podobné hádanky a rychle si vylepšete svůj postřeh.

hledání tužky řešení
Fotografie: Hoberwandamagazine

Nejen, že je řešení podobných úloh zábavné, ale podporuje také rozvoj vizuálních dovedností a kreativního myšlení. Pokud jste v řešení takových výzev navíc úspěšní, pak zaznamenáte i zlepšení nálady. Stimulace mozku pomocí těchto drobných úkolů napomáhá i k vyšší produktivitě práce. Stačí si na chvíli zarelaxovat, vyřešit pár hádanek a uvidíte, že se k práci vrátíte s mnohem jasnější myslí.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]