Nalezení nůžek v tomto obrázku je neřešitelný úkol pro 97 % lidí. Do 12 vteřin je najde jen génius

Výzva nůžky
Fotografie: Unsplash

Optické iluze vám odhalí, že realita není vždy tak jednoduchá, jak se zdá. Zjistěte, jak rychle dokážete odhalit skryté nůžky a přehodnoťte svůj pohled na svět kolem sebe.

Optické iluze, přesněji označované jako zrakové iluze, zahrnují klam oka. Díky uspořádání obrázků, vlivu barev, vlivu světelného zdroje nebo jiných proměnných lze zaznamenat širokou škálu klamavých vizuálních efektů. Optické klamy existovaly již od dob starých Řeků. Řekové začlenili optické triky do svých uměleckých děl a architektury.

Za hranicemi zraku

Psychologicky mají lidé sklon užívat si pohled na optické iluze. Lidský mozek je rád oklamán takovými iluzemi. Optická iluze je technika, jak oklamat mozek, aby uvěřil, že něco existuje, i když to tak nemusí být. To nám ukazuje, jak složité a záhadné může být naše vnímání světa kolem nás. Údaje mohou být občas trochu matoucí, zvláště pokud na ně spoléháme příliš.

Výzva nůžky
Fotografie: Unsplash

„Každý den si dávám dávku optických iluzí, abych si připomněl, že ne vše, co vidím, je tak, jak to na první pohled vypadá. To je mé tajemství pro udržení mysli stále čilé a otevřené novým perspektivám, “sdělil Jan D. z Petrovic.

Test had

Tato hadí hádanka potrápila i vysokoškolské studenty. Pouze 10 lidí z celé univerzity dokázalo uspět

Optické iluze nám připomínají, že realita může být mnohem složitější, než se zdá, a že je důležité být otevřeni různým perspektivám a způsobům vnímání. Tyto iluze nás provokují k tomu, abychom se zastavili, zamysleli se nad tím, co vidíme, a hledali hlubší významy za povrchem. Jsou to fascinující nástroje, které nás přimějí přehodnotit naše vnímání a přístup k problémům a hádankám, které nám život přináší.

Hledejte nůžky

Výzva nůžky řešení
Fotografie: Unsplash / Edit

Podívejme se, jak rychle můžete najít skryté nůžky. Máte na to pouze 12 vteřin. Neztrácejte pozornost. Toto cvičení našeho mozku nás učí, že naše vnímání není vždy stoprocentně spolehlivé. A tím nás také učí nebýt slepí vůči možnostem, které se mohou skrývat za zdánlivě jednoduchými nebo zjevnými situacemi. Až vám vyprší čas, níže máte správné řešení.

Podařilo se vám najít skryté nůžky během těchto 12 vteřin? Optické iluze, jako je tato, neustále nás překvapují a oslovují naši schopnost pozorování a vnímání. Pokud jste byli úspěšní, gratulujeme, máte opravdu vynikající zrak. Jestli ne, nevadí. Každý pokus je důležitým pokrokem.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]