Rychlý test IQ: Pouze 15 vteřin stačí a víte, na čem jste! Vše závisí na tom, kolik dokážete rozpoznat zvířat

zvířata test
Fotografie: CanvaPhotos

Optické iluze dokáží potrápit nejednu chytrou hlavičku. Pokud rádi trávíte čas těmito úkoly, zaměřte se na tento obrázek a najděte do 15 vteřin co největší počet zvířat.

V tomto obrázku slona se ve skutečnosti ukrývá hned několik různých zvířat. Vy však máte pouhých 15 vteřin na to, abyste jich odhalili co nejvíce. Napněte všechny smysly a zbystřete svou pozornost. Zjistěte, kolik zvířat dokážete v tak krátkém limitu najít a odhalit. Otestujte své pozorovací a kognitivní schopnosti včetně hladiny IQ pomocí této optické iluze.

Co je optická iluze

Může se jednat o ilustraci, obrázek nebo kresbu, která se vám může jevit jinak, než jaká je doopravdy. Často se k jejich tvorbě využívají kontrastní barvy nebo prvky, geometrické tvary, různé odstíny barev a tak podobně. Iluze se snaží odvést vaši pozornost od zjevného a nahradit ji konkrétním vjemem. Některé iluze můžete vidět se pohybovat, jiné před vámi ukryjí obrazy nebo vám naopak vyjeví barvy, které se na obrázku ani nenachází. Tato iluze otestuje vaše rozpoznávací schopnosti.

Kolik zvířat na obrázku vidíte

Přestože lidská těla i orgány fungují principiálně stejně, jednotlivé funkce se přece jen mohou méně nebo více lišit. To, jak mozek vyhodnocuje různé vjemy a signály je do velké míry ovlivněno vaší povahou i nabytými zkušenostmi. Pomocí vizuálních testů a optických klamů můžete tyto dovednosti otestovat nebo pravidelným procvičováním posílit.

zvířata test
Fotografie: CanvaPhotos

Nezapomeňte na časový limit

Pro odhalení co možná  největšího počtu skrytých zvířat máte časový limit 15 vteřin. Žádná odpověď není správná. Můžete během tohoto časového úseku spatřit jen pár zvířat nebo je odhalit téměř všechny. Test nevypovídá o vaší hodnotě, ale momentální schopnosti řešit podobné úkoly. Pokud budete dále pokračovat v podobných cvičeních, za pár dní se mohou vaše schopnosti výrazně zlepšit a řešení těchto testů pro vás bude mnohem snazší.

zvířata, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Kolik zvířat se na obrázku skrývá

Pokud jste našli více než 15 zvířat, jste ve znamenité kondici. Dobrých výsledků jste dosáhli i v případě, že jste napočítali více než 10 zvířat. Jestli jste však viděli jen něco málo přes 5 zvířat, čeká vás nejspíš spousta práce. Ve skutečnosti se na obrázku nachází celkem 17 druhů zvířat včetně velkého slona. Konkrétně můžete spatřit: hada, pavouka, mývala, želvu, tuleně, chobotnici, zajíce, netopýra, mantu, veverku, motýla, jaguára, medvěda, klokana, opici, plachetníka a slona.

Zdroj: Jagranjosh

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]