Tato 10vteřinová hledačka vám prozradí, jaký máte zrak. Pokud neuspějete, raději si zajděte k lékaři

pes skrytý
Fotografie: Depor

Vizuální testy a optické iluze mají za úkol otestovat vaše IQ, ale i pozorovací a vyhodnocovací schopnosti. Prohlédněte si pozorně tuto fotografii a najděte ukrytého psa.

Optické klamy se snaží odvést vaší pozornost  a ukrýt tak zjevný objekt, který máte přímo před očima. Pomocí zrakových testů však můžete snadno otestovat vlastní kognitivní dovednosti a citlivost na detail. Jen opravdu bystří lidé dokáží najít skrytého psa dříve, než vyprší limit deseti vteřin. Prohlédněte si pozorně tuto fotografii a pusťte se do hledání.

Optická iluze

Iluze nebo klamy jsou nejčastěji tvořeny různými geometrickými tvary, kontrasními barvami nebo různými odstíny a dalšími způsoby, k navození pocitu pohybu, hloubky nebo ukrytí nějakého jiného obrazu. Konkrétně na této fotografii je zachycen i pes, kterého však není snadné na první pohled odhalit. Pro úspěšné splnění úkolu navíc máte předem vytyčený čas.

Najděte psa do 10 vteřin

Na fotografii velké zahrady je spousta detailů, které poutají vaší pozornost. Jistě si všimnete zelené trávy, dřevěného plotu a za ním lesu plného zelených stromů. Pes je však vašim očím dokonale skrytý. Napněte všechny své smysly a zbystřete svou pozornost, abyste tento detail dokázali odhalit dříve, než vám vyprší čas.

Fotografie: Depor

Kde psa najít

Pokud se vám podařilo psa na obrázku odhalit, můžete si poblahopřát, protože patříte mezi velmi vnímavé a citlivé jedince. Jestli ale doposud tápete a nevíte, čeho se pořádně chytit, podívejte se pozorně na plot. Konkrétně na pravou stranu dole. Těsně u země se totiž krčí malý psík, jehož barva srsti téměř dokonale odpovídá barvě dřevěných latěk. Už psa na fotografii vidíte také?

muž ucho nos

100 let stará optická iluze je stále komplikovaná. Nalezení psa do 16 vteřin je známkou geniality

skrytý pes, řešení
Fotografie: Depor

Jak zlepšit své schopnosti

Nemusíte se trápit, pokud se vám nepodařilo tento úkol splnit. Tyto dovednosti, stejně jako jakékoliv jiné, můžete snadno vytrénovat s trochou úsilím a vytrvalostí. Stačí pár minut denně věnovat podobným testům a za pár dní pocítíte ten rozdíl. Nabyté schopnosti vám do života přinesou větší míru fantazie a kreativity, které využijete i při řešení různých problémů. Usnadněte si život a zlepšete tyto své dovednosti.

Zdroj: Depor

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]