Jeden banán je zákeřný sabotér. Jeho odhalení do časového limitu 10 vteřin je téměř nadlidský úkol

banány
Fotografie: Fresherslive

Pomocí tohoto vizuálního testu můžete snadno zjistit vlastní pozorovací schopnosti a citlivost na detail. Stačí odhalit odlišný obrázek banánu dříve, než vám vyprší čas.

Pomocí optické iluze můžete otestovat své dovednosti a zbystřit mysl. Přestože se na první pohled zdá tento úkol jednoduchý, časový limit některé jedince nabudí k lepšímu výkonu, jiné paralyzuje a tento vizuální test včas nevyřeší. Jen opravdu bystří lidé dokáží odhalit odlišující se banán dříve, než uplyne stanovený limit 10 vteřin.

Optické iluze

Tyto zrakové iluze mají za úkol oklamat váš zrak. Použitím různého uspořádání obrazů, kombinací barev nebo odstínů dokáží změnit vaše vnímání reality. Už staří Řekové používali iluze v tvorbě uměleckých děl. Lidská mysl je pomocí optických klamů oklamána. To vás donutí zpochybňovat vlastní vnímání a vyhodnocovaní vizuálních vjemů.

Najděte lišící se banán

Lidský mozek funguje tak, že sestavuje obrazy na základě vašich zkušeností tak, jak očekává, že budou vypadat. Přestože mohou být některé údaje matoucí, mozek si s nimi vždy poradí a konečný obraz si dokreslí. Ne vždy jsou proto vaše představy pravdivé. Abyste tento úkol úspěšně splnili, musíte odlišný banán mezi záplavou stejných obrázků najít do 10 vteřin.

Fotografie: Fresherslive
hádanka budík

Otestujte limity svého IQ pomocí rychlé hádanky. Potřebný čas vám prozradí krutou pravdu

Kde se banán ukrývá

Pokud se vám podařilo banán najít, patříte mezi velmi bystré a inteligentní jedince s velkou citlivostí na detail. Ve skutečnosti se odlišný banán nachází v druhé řadě odspodu ve druhém sloupci zleva. Oproti ostatním se liší jen jinou barvou bot, které jsou v jeho případě žluté. Tento drobný detail spoustě lidem v tak krátkém časovém úseku snadno unikne.

banány, řešení
Fotografie: Fresherslive

Jak zlepšit své schopnosti

Jestli se vám banán nepodařilo najít ani dlouho po vypršení časového limitu, nemusíte být zklamaní. Tyto dovednosti se dají jednoduše vylepšit. Stačí pravidelně věnovat pár minut denně optickým iluzím a podobným cvičením a za pár dní pocítíte výrazné zlepšení. Nabyté schopnosti pak využijete nejen při vyhodnocování různých testů, ale také při řešení problémů a komplikací i v běžném a pracovním životě. Začněte s tréninkem ještě dnes a pusťte se do rozvoje vlastní fantazie a kreativity.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]