Obtížnost 10/10 této hádanky otestuje kognitivní funkce vašeho mozku. Rozdíl najde jen 1 ze 7 lidí

hádanka č. 8
Fotografie: Fresherslive

Prozkoumejte fascinující svět zrakových klamů a testujte svou pozornost a rychlost reakce. Máte na to jen 15 sekund!

Optická iluze nebo zraková iluze je iluze způsobená zrakovým systémem. Existuje třídění optických iluzí do tří kategorií, to na fyzické, fyziologické a kognitivní. Přitom optické iluze mohou být také použity k vědeckému výzkumu a testování našeho vnímání. Fyzické iluze zahrnují zrakové klamy vytvořené fyzickými objekty, fyziologické iluze ovlivňují naši biologii a vnímání barev a světla, zatímco kognitivní iluze zahrnují zmatení našeho mozku, když se pokouší interpretovat složité scény.

Smyslové iluze

hádanka číslo 8
Fotografie: Fresherslive

Několika smyslové iluze zahrnují kombinaci různých smyslů, jako je vidění a sluch, aby vytvořily klamavý efekt. A tak tyto optické iluze nejenom přinášejí zábavu, ale také jsou cenným nástrojem pro poznání lidského vnímání a zkoumání naší mentální schránky. Zvláštní je, že optické iluze nám mohou ukázat, jak náš mozek často pracuje s omezenými informacemi a dochází k rychlým a někdy nepřesným závěrům.

Tyto iluze rovněž nacházejí uplatnění v lékařství, kde mohou být využity k diagnostice a rehabilitaci některých neurologických a psychiatrických poruch. Různé typy optických iluzí umožňují hlouběji porozumět složitému procesu vnímání a interakce mezi našimi smysly a mozkem. Studium těchto iluzí přispívá nejen k poznání naší vlastní psychologie, ale také k vývoji technik v oblasti designu, umění a vědy.

Skryté číslo 8

Dnešní výzva bude zvláště obtížná, takže se dobře připravte. Výše můžete vidět obrázek. Vaším úkolem je najít číslo 8 mezi samými čísly 9. Nebude to vůbec lehké, navíc s časovým limitem pouhých 15 sekund. Buďte ostražití a soustřeďte se na detaily! Zkuste se nad touhle hádankou zamyslet jinak, než jste zvyklí. Níže pak máte správné řešení.

hádanka číslo 8 řešení
Fotografie: Fresherslive
hádanka číslo 5

Tenhle číselný optický test podceňuje 96 % lidí. Číslo 5 je až moc dobře schované

Optické iluze nás často zaskočí a je to pouze další příklad toho, jak složité může být naše vizuální vnímání. Správně, tohle byl chyták. Číslo 8 se neskrývalo mezi ostatními čísly, ale koukalo na vás přímo z textu. Pokud jste byli na řešení dost vychytralí, tak gratulujeme. Pokud jste na to však nepřišli, nevadí. Důležité je, že jste to aspoň zkusili.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]