Vidíte žábu, nebo koně? Tento rychlý test osobnosti o vás prozradí více, než jste kdy mohli tušit

Žába a kůň
Fotografie: Depor

Je možné pomocí obrázku poznat, jaká je vaše osobnost? No, v posledních hodinách obletěl sociální sítě optický klam. A je velice jednoduchý. Stačí upřímně odpovědět na jednu otázku.

Tento test se také ukazuje jako typ psychologického testu, který je schopen odhalit některé rysy našeho způsobu bytí. Stačí dát pozor na první věc, kterou uvidíte, a výsledky vás překvapí. Níže vám necháme obrázek, na který se budete muset podívat. Stačí se podívat na obrázek a odpovědět na jednoduchou otázku.

Vidíte žábu, nebo koně? Pamatujte, že pro toto mentální cvičení neexistuje žádný časový limit. Stačí upřímně odpovědět a říct první věc, kterou vidíte. Nyní analyzujte obrázek tohoto psychologického testu a odpovězte, které zvíře jste viděli jako první.

Žába

Většina lidí vidí žábu hned. Pokud to byl váš případ, máte upřímnou osobnost. Snažíte se být k ostatním upřímní a přímí, ať se děje cokoliv. Ostatní vás vnímají jako někoho sebevědomého a důvěryhodného. Ve vašich slovech nejsou žádné skryté zprávy, a proto lidé věří vašim názorům a radám.

Kůň

Málokdo uvidí koně hned od začátku. Pokud ho stále nemůžete najít, nakloňte hlavu doleva. Ti, kteří to viděli na prvním místě, jsou přemýšliví jedinci. Pokud jste jedním z nich, máte analytickou mysl. Neberete věci tak, jak se zdají být. Máte kritický přístup k životu a raději si v každé situaci děláte vlastní závěry.

Test osobnosti ruce

Linky na rukou jsou úzce spojeny s vašimi romantickými zájmy. Vyzkoušejte si tento test osobnosti

Vnímání je subjektivní

Pokud jste si všimli, že vaše odpověď koresponduje s jedním zvířetem spíše než s druhým, nejste sami. Optické iluze a psychologické testy na základě vizuálních vjemů se staly populární metodou zkoumání lidské mysli a osobnosti. Je fascinující, jak náš mozek interpretuje vizuální podněty a jak tyto interpretace mohou odrážet naše myšlenkové procesy a charakterové vlastnosti.

Zvláště ve světě plném různorodých vizuálních podnětů je důležité si uvědomit, že naše vnímání je subjektivní a ovlivněno mnoha faktory, včetně našich osobních zkušeností, preferencí a emocionálního stavu. Proto mohou různí lidé interpretovat stejný vizuální podnět různými způsoby.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]