Mezi klíči se ztratil zvoneček. Až 94 % lidí netuší, kde je a nepodaří se jim ho najít ani do 15 vteřin

hádanka s klíči
Fotografie: Timesnownews

Otestujte vaše rozlišovací schopnosti. Ve změti různobarevných klíčů se schovává zvoneček. Pokud ho stihnete najít do 15 sekund, svědčí to o vašem vynikajícím postřehu a rozlišovacích schopnostech.

S touto hádankou si mnozí neporadili. Zvládnete to vy, do 15 sekund? Optické iluze jsou zábavnou formou trénování mozkových funkcí. Zlepšují postřeh, rozlišovací schopnosti a vizuální paměť. Určitě není na škodu jim věnovat pár minut času. Pravidelné řešení podobných hádanek, vám pomůže udržet váš mozek v kondici, i když už třeba nejste nejmladší. Navíc je to zábava a pokud se vám podaří rychle hádanku rozluštit, budete mít ze sebe i dobrý pocit.

Spousta klíčů a jeden zvoneček

Před vámi je obrázek, na kterém se rozsypalo mnoho různobarevných klíčů. Jsou ve zlaté, stříbrné i bronzové variantě. Aby to nebylo tak jednoduché, klíče mají také různé tvary a tak není úplně lehké mezi nimi najít zvoneček. Ten se tu někde schoval a pokud se vám podaří najít ho do 15 vteřin, pak patříte skutečně k 2 % těch nejlepších. Nepřestávejte však hledat ani po časovém limitu. I to že ho objevíte se počítá.

hádanka s klíči
Fotografie: Timesnownews
Test česnek

Optická hádanka, na které ztroskotá 97 % lidí. Pouze geniální jedinci najdou odlišný česnek do 12 vteřin

Ne každému se povede tuto hádanku rozluštit. Pokud ani vy nemůžete zvoneček najít, zkuste se na obrázek ještě jednou podívat s touto malou nápovědou. Zvoneček má zlatou barvu. Pomohlo vám to? Pokud jste hádanku vyřešili, patří vám velká gratulace. Pokud se vám zvoneček najít nepodařilo, podívejte se na dalším obrázku, kde se schovával. Už ho vidíte? Teď se to nezdá tak těžké, že?

Necháte se podat? Podívejte se na řešení

Jak vidíte na obrázku, zvoneček je na levé straně, schovaný pod dvěma zlatými klíči. Z neúspěchu si nic nedělejte a běžte vyzkoušet jinou hádanku, kterých tu pro vás máme spoustu. Pravidelným řešením těchto hádanek se budete neustále zlepšovat a jejich řešení pro vás bude časem hračkou. Určitě střídejte různé typy těchto zábavných výzev. Hledejte rozdíly i skryté předměty na obrázcích.

hádanka s klíči řešení
Fotografie: Timesnownews

Luštění hlavolamů, kvízů a optických hádanek pomáhá posilovat mozek. Ten je zvyklý na každodenní rutinu, v které se skvěle orientuje. Pokud mu však občas nedáme na přelouskání něco, co je mu výzvou, pak bude lenivět, stejně jako svaly na těle, které se netrénují. Určitě se tak vyplatí uvařit si šálek čaje nebo kávy, uvelebit se a zábavnou formou udržovat mozek v dobré kondici. Odrazí se to pak i v každodenním životě, kdy vám to bude lépe myslet a můžete oddálit i nástup zhoršování kognitivních funkcí, které přichází s věkem.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]