Ukrytého koně hledají lidé už 20 let od 1. zveřejnění této hádanky. Tato těžká výzva zaskočila i hlavouny

skrytý kůň

Tato vizuální výzva dokáže potrápit i ty nejzkušenější pozorovatele a řešitele obrázkových testů. Pokud chcete otestovat své vlastní schopnosti, pusťte se do hledání.

Obrázkové hádanky jsou velmi oblíbený způsob, jak testovat a rozvíjet své IQ a logické i rozumové schopnosti. Díky internetu jejich popularita neustále roste a sociální sítě umožňují jejich sdílení mezi lidi z celého světa. Pokud i vy patříte mezi jejich milovníky, pokuste se na tomto obrázku najít ukrytého koně, než vám vyprší stanovený časový limit.

Co je optická iluze

Jedná se o klam, kdy vnímáte něco jiného, než ve skutečnosti vidíte. Existuje mnoho druhů optických iluzí, které mají za úkol ošálit vaši mysl a odvést vaši pozornost. Mezi tři nejčastější se řadí iluze fyzikální, fyziologická nebo kognitivní. K jejich tvorbě se používají geometrické tvary, kontrastní barvy, umělecké kresby nebo fotografie.

Jak řešit obrázkové testy

Abyste byli při řešení hlavolamů, hádanek i optických iluzí úspěšní, musíte napřed zcela porozumět danému zadání. Hra se slovy nebo nepřesné instrukce vám mohou hledání ztížit nebo připravit o drahocenný čas. Pokud je to potřeba, rozdělte si je proto na jednotlivé části a ujistěte se, že všemu rozumíte. Dále postupujte systematicky a věnujte pozornost i tomu nejmenšímu detailu.

skrytý kůň
Fotografie: Clarín
papoušek motýl náhled

Mezi papoušky se skrývá motýl, který svou barvou oklame 99 % lidí. Lidé, kteří ho najdou, mají IQ nad 130

Najděte ukrytého koně

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku najít skrytého koně. Kromě velkého množství detailů této černobílé kresby vám však celé hledání ještě ztíží velmi krátký časový limit, který máte stanovený jen na pouhých 12 vteřin. Abyste tak byli zcela úspěšní, musíte najít ukryté zvíře včas. Snadno si tak na vlastní kůži ověříte, jak dobře dokážete pracovat pod tlakem ubíhajícího času.

skrytý kůň řešení
Fotografie: Clarín

Kde se kůň nachází

Pokud se vám podařilo koně na obrázku najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích schopnostech. Ve skutečnosti se hledané zvíře nachází za mužem a tvoří jej obrys okolních větví a předmětů. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]