Garantujeme vám, že do 20 sekund nemáte šanci tuto výzvu splnit. Čekají na vás 3 rozdíly

rozdíly vrána
Fotografie: Freshers Live

Zajímá vás, jak dobře dokážete vnímat vizuální podněty? Vyzkoušejte své schopnosti a najděte 3 rozdíly mezi dvěma obrázky do 20 sekund!

Optické iluze jsou fascinující a často se využívají jako zábavné experimenty nebo ve výtvarném umění. Vědci a umělci studují a vytvářejí různé typy optických iluzí, aby lépe porozuměli našemu zrakovému vnímání a jeho omezením. Tyto iluze vycházejí z našeho mozku, který se snaží interpretovat vizuální informace. Někdy se stává, že naše mozek interpretuje vjemy způsobem, který neodpovídá skutečnosti.

Klamy a zázraky lidského vnímání

Studium optických iluzí nám odkrývá mnoho zajímavých poznatků o lidském vnímání a fungování mozku. Jedním z hlavních závěrů je, že náš zrakový systém není absolutní a může být snadno oklamán různými vizuálními triky. Optické iluze jsou dokonalým příkladem toho, jak náš mozek interpretuje a analyzuje vizuální podněty, což může mít zajímavé důsledky pro naši celkovou percepční zkušenost.

rozdíly vrána
Fotografie: Freshers Live

Umělci často využívají principy optických iluzí ve svých dílech, což umožňuje vytvořit působivé a zajímavé efekty. Optické iluze jsou důležité i pro designéry a tvůrce grafiky, kteří se snaží vytvářet vizuální obsah, který bude působivý a účinný. Jak je možné, že se nám dva obrázky zdají naprosto stejné, a kdyby nám nikdo neřekl, že tam jsou rozdíly, ani bychom je nehledali.

hádanka jelen

Tenhle jelení oříšek rozlouskne jen skutečný koumák. Najít 3 rozdíly zvládne jen 1 % lidí

Najděte rozdíly za 20 sekund

Na obrázku můžete vidět vránu, nebo nějakého jiného krkavce, který je lehce zbarvený do modra a sedí na zábradlí. Za ním je jakýsi dům a strom. Jelikož vidíte před sebou obrázky dva, na první pohled stejné, některým z vás už jistě došlo, že budete hledat rozdíly. Musíte najít 3 rozdíly, a to za pouhých 20 sekund. Troufnete si na tak krátký čas? Tak už nic na nic nečekejte a hurá do hledání.

rozdíly vrána řešení
Fotografie: Freshers Live

Na obrázku výše vidíte ty rozdíly zakroužkované. Jsou to opravdu minimalistické rozdíly, které oko snadno přehlédne. Jeden rozdíl je jen malý škrábanec na zábradlí, to je velmi těžké najít za tak krátký čas. Nehledě na to, že zbylé dva rozdíly jsou stejně těžko viditelné. Takže pokud patříte mezi úspěšné řešitele, můžete si být jisti, že máte velice dobrý zrak. Jestli jste však neuspěli, tak nezoufejte, tahle výzva byla opravdu obtížná.

Zdroj: Freshers Live

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]