Tajemně schovaná harfa dá zabrat 97 % lidí. Časový limit 7 vteřin je podle upřímného autora životní výzvou

Iluze harfa
Fotografie: TheSun

V dnešní výzvě bude vaším cílem najít to, co se na první pohled skrývá. Dokážete najít ztracenou harfu královského hudebníka za pouhých 7 sekund?

Obvykle se optické iluze skládají z fotografií nebo kreseb znázorňujících konkrétní předměty nebo zvířata, které nás pravděpodobně mohou uvést v omyl ohledně jejich skutečné nebo neexistující přítomnosti. Řešení hádanek může pomoci přetvořit mozek, a dokonce může pomoci napravit škody způsobené traumatickými zraněními, zmiňuje web Big Think.

Hledání ztracené harfy

V srdci královského dvora se sešlo několik lidí, aby byli svědky velmi emotivní události. Králův talentovaný hudebník bohužel přišel o svůj oblíbený nástroj, drahocennou harfu, jejíž umístění zůstává neznámé. Vaším úkolem je tedy pomoci hudebníkovi co nejrychleji najít jeho hudební nástroj. Pro dokončení této výzvy může být užitečné seznámit se se základními principy optických klamů.

Iluze harfa
Fotografie: TheSun

Tyto fascinující obrazy obvykle fungují tak, že oklamou náš mozek a oči a vytvářejí falešné vnímání reality. Trik k vyřešení této optické iluze spočívá v pečlivém zkoumání pozadí obrázku. Mozkové hádanky mohou být považovány za součást komplexnějšího programu prevence demence, který zahrnuje také cvičení a zdravou stravu, uvádí web Progress Lifeline.

„Během této fascinující výzvy jsem byl svědkem, jak optické iluze dokážou zpochybnit to, co vidíme. Je to úžasný způsob, jak procvičit svou pozornost a rozvíjet schopnost vnímat i ty nejmenší detaily okolí, “ sdělil Petr H. z Petrovic.

Test koně

Tato odborníky sestavená hádanka otestuje vaše schopnosti do 30 vteřin. Vyřeší ji jen člověk s vysokým IQ

Klíč k úspěchu

Udělejte si čas na pozorování každého detailu nádvoří, kde se nacházejí hrdinové. Nenechte se rozptylovat věcmi, které nejsou pro řešení problému zásadní. Věřte své intuici. Pokud se vám něco zdá divné nebo neobvyklé, pravděpodobně to má svůj důvod. Až vám vyprší čas, níže máte správné řešení. Podobný článek jsme psali na iEnigma.cz.

Iluze harfa řešení
Fotografie: TheSun

Gratulujeme těm, kteří tuto výzvu zvládli za méně než 7 sekund! Nyní se můžete pochlubit působivými dovednostmi v pozorování a vhledu. Pokud jde o ty, kteří ještě nenašli harfu, nezoufejte, hlavní věcí je pokračovat ve cvičení, abyste zlepšili své dovednosti v této oblasti. Podělte se o své činy a vyzvěte své přátele, aby našli skrytou harfu v rekordním čase.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]