Tato farmářská hádanka zavaří mozky i těm největším myslitelům. Najdete všechny 3 rozdíly?

Rozdíly prasátko
Fotografie: Freepik / Edit

Procvičit si mozek rozhodně není nikdy na škodu. Hledání rozdílů ve zdánlivě stejných obrázcích cvičí váš postřeh, vizuální paměť i smysl pro detail.

Není to jen zábava. Tyto vizuální hádanky také pomáhají cvičit mozek, který má tendenci lenivět, pokud mu občas nedáme nějaký nový úkol. Ostatně lidé, kteří pravidelně řeší nejrůznější hlavolamy nebo vizuální hádanky zjišťují, že se jejich schopnosti rychle zlepšují. Je to tedy jen otázka cviku, kdy se na hádanku podíváte a rozdíly vám padnou hned do oka. Hned si můžete vyzkoušet své schopnosti na obrázku s prasátkem.

Najděte tři drobné detaily

V tomto případě je časový limit šibeniční. Najít za sedm vteřin tři rozdíly, to opravdu zvládnou jen ti trénování. Pokud se do limitu nevejdete, nevadí, hledejte v klidu dál. Úspěchem je i to, když se vám podaří všechny rozdíly vůbec najít. Toto roztomilé prasátko si pochutnává na spadlých jablíčkách. Stejné obrázky se však liší ve třech drobných detailech. Tak se do toho pusťte.

Rozdíly prasátko
Fotografie: Freepik / Edit
Iluze auto

Extrémně náročná hádanka pouze pro bystrozraké: 97 % lidí nemá šanci odlišné auto za 9 sekund najít

Pokud stále nemůžete rozdíly najít, zkuste si dát chvíli pauzu a pak se k obrázku vraťte. Splnit tento úkol do sedmi vteřin není nic jednoduchého. Když si však dáte dostatek času a obrázky si pečlivě prohlédnete, určitě nakonec všechny rozdíly najdete. A to je také důvod k oslavě, protože ani to se každému nepovede. Až uvidíte řešení, budete si říkat: „Jak to, že jsem to hned neviděl?“

Řešení: Co je na obrázcích jinak?

Tak co? Uspěli jste? Pokud stále nemůžete všechny rozdíly najít, podívejte se na řešení. Rozdíly byly důmyslné, ale rozhodně se daly najít. Na obrázku vpravo chybí jeden hřebík v plotě a větev u stromu v pozadí. Také jablíčko je okousané do jiného tvaru, než na vedlejším obrázku. Zdálo se vám to těžké nebo jste to zvládli levou zadní? Nebuďte zklamaní, pokud jste neuspěli. Nejspíš takovéto hádanky neluštíte příliš často.

Prasátko rozdíly řešení
Fotografie: Freepik / Edit

Vězte, že když se budete těmto typům výzev věnovat pravidelně, za chvíli se z vás stanou skuteční mistři. Nejen, že si potrénujete mozek, ale budete mít i velkou radost z toho, že se vám hádanku podařilo rychle vyřešit. Zároveň to pro vás bude důkaz, že má smysl se luštění podobných hádanek věnovat. Sami totiž uvidíte, jak se neustále zlepšujete. Určitě se tak podívejte na další naše kvízy a hádanky, které tu na vás čekají.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]