Zkouška kvality zraku: Zvládnete do 15 vteřin na obrázku najít schovaného králíka?

pár v lese, test
Fotografie: CanvaPhotos

Na obrázku je mezi detaily důmyslně ukrytý králík. Jen opravdu vnímaví lidé dokáží tento zrakový test splnit a odhalit králíka do 15 vteřin. Soustřeďte svou pozornost a zbystřete zrak.

Pokud vám zrak dobře slouží, máte otevřenou a bystrou mysl, může pro vás být hledání králíka hračka. Čtvrt minuty by vám mělo k jeho odhalení bohatě stačit. Prohlédněte si obrázek pozorně a snažte se najít skryté zvíře. Tímto zrakovým testem můžete otestovat, nakolik jste vnímaví vůči podnětům a detailům, a jak rychle dokáže váš mozek tyto informace zpracovávat.

Otestujte svůj zrak a své schopnosti

Na detailně vykresleném obrázku páru procházejícího se v lese je vyobrazeno několik zvířat. Na první pohled si možná všimnete lišky, sovy a motýla. Ve skutečnosti se však na obrázku ukrývá také králík. Dokážete do 15 vteřin tento úkol vyřešit a skrytého králíka na obrázku odhalit? Prohlédněte si důkladně, co vše na obrázku vidíte a nenechte se zmást touto iluzí.

Kde se králík ukrývá

Pokud se vám nepodařilo další zvíře na obrázku odhalit, zaměřte svou pozornost na ležící klády vlevo dole. Důkladně si tuto oblast prohlédněte a hledejte jakoukoliv odchylku. Už to vidí také? Králík se schovává přesně mezi dvěma kládami spadlých stromů. Jeho hnědé tělo však dokonale splývá s barvou stromů, a proto může být pro mozek náročné v první chvíli drobné rozdíly odhalit.

pár v lese, hádanka
Fotografie: CanvaPhotos

Jen vnímaví lidé zvíře naleznou

Tento test vyřeší úspěšně pouze lidé s poměrně vyšší inteligencí a větší citlivostí na detaily. Své pozorovací a analytické schopnosti můžete podobnými cvičeními pravidelně trénovat a postupně zdokonalovat. Tyto dovednosti nakonec můžete využít také v běžném životě. Můžete také zapracovat na vlastní fantazii a kreativitě.

optický klam, pruhy

Optická iluze: Jen opravdoví géniové odhalí skryté zvíře. Nachází se jinde než si 90 % lidí myslí

pár v lese, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Pokud se vám nepodařilo králíka odhalit nemusíte proto zoufat. Věnujte čas řešení logických úkolů, zrakových testů nebo odhalování iluzí a svůj mozek postupem času vytrénujete. Stačí pár minut denně a brzy pocítíte výrazný rozdíl v rychlosti a lehkosti, s jakou budete řešit i ty nejobtížnější úkoly. Vrhněte se do cvičení ještě dnes a projděte si pár dalších testů.

Zdroj: The Sun

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]