Optická iluze: Jen opravdoví géniové odhalí skryté zvíře. Nachází se jinde než si 90 % lidí myslí

optický klam, pruhy
Fotografie: CanvaPhotos

Prohlédněte si tento obrázek a odhalte ukryté zvíře mezi kontrastními čarami. Abyste však tento zrakový test splnili, musí se vám to podařit, než vám vyprší časový limit 11 vteřin.

Otestujte své pozorovací a kognitivní schopnosti pomocí tohoto optického klamu. Jen ti nejbystřejší z nejbystřejších se nenechají zmást kontrastem barev a odhalí skryté zvíře. Soustřeďte svou pozornost, zbystřete všechny smysly a spusťte stopky. Tento úkol vám pomůže rozvinout nejen své dovednosti, ale ověřit si taky hladinu vašeho IQ. Pusťte se do jeho plnění a zjistěte, v čem tkví vaše silné a slabé stránky.

Odhalte skryté zvíře

Optické iluze mají za úkol odvést vaší pozornost nebo ukrýt předměty, které jsou přímo před vašima očima. Pokud však patříte mezi jedince s velmi vysokým IQ nebo už jste na řešení podobných testů zvyklí, měli byste tento úkol snadno rozlousknout. Prohlédněte kontrastní prvky a rozpoznejte skryté zvíře na obrázku dříve, než vám vyprší limit 11 vteřin.

Jak zvíře odhalit

Jestli se vám ani po delším časovém úseku nepodařilo zvíře odhalit, nemusíte být zoufalí. Na první pokus se tento nelehký úkol podaří splnit jen nepatrnému množství lidí. Tréninkem však můžete své dovednosti postupně vylepšit. Za jednotlivými čárami se ve skutečnosti skrývá obrázek želvy. Abyste jej spatřili, zkuste pohybovat obrázkem doleva a doprava nebo nahoru a dolů. Tento pohyb vám pomůže ukrytý obrys želvy odhalit.

test pruhy zvíře
Fotografie: CanvaPhotos
způsob křížení rukou

Tajný význam křížení prstů: Jednoduché gesto odhalí o osobnosti člověka i ty nejmenší detaily

Jak zlepšit své schopnosti

Stačí pár minut denně věnovat podobným testům a brzy pocítíte rozdíl na vlastní kůži. Nejenže se naučíte snadno vyřešit podobné úkoly, ale nabyté dovednosti si odnesete i do každodenního života. Díky nim pro vás bude mnohem jednodušší řešit různé problémy a komplikace, protože pro vás bude snazší najít i kreativní řešení, které ostatní ani nemusí napadnout.

test pruhy želva
Fotografie: CanvaPhotos

Větší fantazie a představivost vám budou nepostradatelnými pomocníky. Nenechte se odradit drobnými neúspěchy a pracujte na svém rozvoji. Postupujte krok za krokem a buďte vytrvalí. Nepotrvá to dlouho a začnete sklízet odměnu své tvrdé práce. Začněte s tréninkem ještě dnes a staňte se mistry optických klamů a řešení komplikovaných problémů.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]