Podle nejnovějších studií je tvar ruky úzce spojen s vaší osobností. Tento rychlý test o vás prozradí vše

tvar ruky tajemství
Fotografie: Sante

Umění číst lidský osud z ruky se nazývá chiromantie a existuje už od starověku. Pomáhá nám porozumět těm nejdominantnějším vlastnostem a rysům člověka.

Ačkoli mohou mít lidé různé povahy, existuje jakýchsi pět kategorií, do kterých spadá valná většina z nás. Právě z toho důvodů začíná každá chiromantie definováním tvaru samotné ruky. Ta odpovídá jednomu z pěti elementů – vodě, zemi, ohni, kovu a dřevu, tedy čínské astrologii. Právě jejich pomocí určili čínští palmisté základní hodnoty lidí. Tyto formy pak používali i k předpovídání budoucnosti jednotlivců. Najděte si tedy, které ruce na obrázku ta vaše nejlépe odpovídá.

Ruka země

Tato ruka se vyznačuje silnou dlaní a prsty, základna je také silná a doslova masitá. Jejich majitelé mají silná zápěstí, která dlaň dokonale podporují. Kůže těchto lidí může být o něco hrubší než ostatních. Jde však o lidi skromné a jaksi přízemní povahy. Bývají hluboce spjati s vlastními kořeny. Bez ohledu na životní prohry nebo úspěchy proto nikdy nezapomínají, kde jejich životní cesta začala. Jsou extrémně pracovití, vřelí a také zdvořilí. Jejich zábavnost nezkazí žádnou situaci.

ruka země
Fotografie: Sante

Umí se snadno zamilovat, přemýšlí srdcem a bývají dosti sentimentální. Pokud milují, dělají to bezpodmínečně a náplní jejich života je služba druhým. Pokud tento typ definuje pokora, je pak způsobem jednání altruismus.

Ruka ohně

Majitelé této ruky mají dlouhou dlaň i prsty. Mohou mít dosti ostré nehty, klouby však působí neupraveně. Jde o vysoce motivované jedince, který přemýšlí bleskovým tempem a mají vysoké ambice. Jsou také vždycky pozorní k okolí, jejich mysl je stále aktivní. Bývají energičtí, velmi dobře znají svoje životní cíle. A dávají to také jasně najevo.

ruka ohně
Fotografie: Sante

Svižně se rozhodují, protože si velmi dobře uvědomují každou situaci. Neznamená to ovšem, že by jednali jakkoli unáhleně. Obvykle jsou tato rozhodnutí promyšlená a včasná. To také znamená vybíravost v lásce. Neradi totiž plýtvají časem či energii na lidi, kteří za to nestojí.

Zrakový test osobnosti

První věc, které si všimnete, odhalí vaši nejhorší vlastnost. Tento test osobnosti využívají psychologové

Ruka vody

Tito lidé se vyznačují hladkými dlaněmi, prsty ruky mohou však být zavalité. Jejich nehty bývají zpravidla dlouhé, špatně ohraničené. Konečky prstů mají kulatý tvar. Jde o talentované osobnosti, které se perfektně adaptují na různé situace. Připomínají tak vodu tvarující se podle nádoby. Jsou pozorní, umí být mistři diplomacie. Současně jde o diskrétní jedince, kteří jsou vynikajícími strážci jakéhokoli tajemství.

ruka vody

Orientují se na myšlenky, takže ostatní nesoudí podle povrchu. Přijímají lidi i přes jejich nedokonalosti. Jakékoli vztahy jsou pro ně velmi důležité a snaží se je uhájit. Pokud jde o lásku, partnery chrání, nikdy se však nechovají majetnicky.

Ruka dřeva

Tyto ruce jsou dlouhé a trochu hubené. Je na nich dobře znát stavba kostí. Celá ruka připomíná špičku, což jde velmi dobře poznat. Lidé s takovou rukou jsou velmi tvořiví, mají cit pro detail a vytváření esteticky příjemných věcí. Často se tak noří do vlastních světů. Nezamilují se často. Jakmile se tak ovšem stane, k partnerovi skutečně přilnou.

dřevěná ruka

Právě zmíněná tvořivost je činí velmi emocionálními a citlivými. Dovedou být i tvrdohlaví a ve svých výtvorech rozmarní. Celkově však jde o laskavé, vřelé a kolikrát introvertní lidi. Nepustí k sobě jen tak někoho, těch několik lidí je však skutečně zvláštních.

Ruka kovu

Má hranaté nehty, dlaně i prsty. Dlaň je měkká, masitá, elastická. Základna je tlustá, prsty prodloužené skoro v jedné rovině. Lidé s rukou kovu jsou výborní vůdci, podnikaví a ve svém přístupu silně logičtí. Je jim vlastní i určitý cit pro spravedlnost, protože nenechají svá rozhodnutí ovlivnit předsudky. Ví, jak zůstat v klidu i pod tlakem.

kovová ruka

Nezamilují se povrchně, hodnotí lidi podle kvalit. Jde o velmi sebevědomé jedince, kteří zpravidla zvládnou několik věcí najednou. Vedou lidi tím, že je k sobě přitahují, místo aby po nich šlapali.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]