Funguje vám správně mozek? 10sekundový test vám dá okamžitou odpověď. Stačí se zaměřit na sklenice

páry koktejlových sklenic
Fotografie: CanvaPhotos

Díky optické iluzi si častokrát můžete změřit úroveň vašeho IQ, zjistit, jak pracuje vás mozek pod tlakem a zároveň mohou změnit způsob, jakým vnímáte různé obrazy.

Optické iluze často otestuje i vaší bystrost a pozorovací schopnosti. Vizuální iluze nebo chcete-li klam je rozsáhlé téma, které se dělí na různé kategorie. Obecně se tedy dá říci, že optická iluze zahrnuje mnoho kategorií, jako například abstraktní umění, geometricko-optické iluze a mnoho dalších. Dělí se také na různé úrovně obtížnosti, některé mohou být pro většinu lidí velmi těžké na to, aby nalezli řešení za daný čas.

Vizuální klam

Optická iluze se dá také popsat jako schopnost vnímání daného obrazu, to znamená, jak vidíte obraz s různými vizuálními prvky. Takové obrazy člověka často nutí změnit svůj způsob pozorování. Optické iluze jsou v poslední době velmi vyhledávanými obrázky na internetu, protože zlepšují úroveň koncentrace a pozorovací kapacitu mozku každého jednotlivce. V každém obrázku optického klamu, na který se podíváte, je nejdůležitějším úkolem pozorovat a lépe porozumět obrazu, a to natolik, abyste našli, co je na onom obrázku jiné či ukryté.

Pokud si chcete zlepšit úroveň vašeho IQ, zkoumání optických iluzí může být výbornou volbou. Když hledáte jeden zvláštní prvek mezi mnoha ostatními a ještě k tomu máte stanovený čas, váš mozek začne pracovat rychleji a efektivněji. Nyní zde máme jeden z ohromných optických klamů, na jehož řešení přišlo pouze 1% lidí. Na obrázku je 99 párů koktejlových sklenic, avšak výzvou této optické iluze je najít mezi nimi jeden pár, který je odlišný a to navíc jen za 10 sekund.

páry koktejlových sklenic
Fotografie: CanvaPhotos

Páry koktejlových sklenic

Na této iluzi si můžete vyzkoušet, jaké pozorovací schopnosti máte a jak rychle dokážete vypozorovat odlišný pár koktejlových sklenic mezi ostatními na světle modrém podkladu. Na první pohled se mohou zdát všechny stejné, nýbrž opak je pravdou a modré pozadí váš úsudek může trochu rozptylovat.

psi odchylka modrá

Odlišného psa zvládne do 10 vteřin najít jen minimum pozorovatelů. Ti nejbystřejší jeden malý detail vidí hned

Hledání řešení optických iluzí je náročné, proto se zkuste maximálně soustředit a prohlédnout si každý pár sklenic zvlášť, jeden po druhém. Pokud nevynecháte ani jeden pár, na řešení této iluze jistě brzy přijdete.

označení skleniček červený kruh
Fotografie: CanvaPhotos

Čas na optický klam s koktejlovými sklenkami je 10 vteřin, ale za tento čas dokáží nalézt řešení pouze velmi nadaní a všímaví lidé. Jestli jste ani po delším čase nepřišli s odpovědí na tuto výzvu, je zde řešení. 98 párů koktejlových sklenic obsahuje červenou tekutinu, nebo nápoj. 99.pár je však mírně světlejší a tudíž méně výrazný než ostatní. Odlišný pár sklenic se nachází v levém dolním rohu, konkrétně druhý zleva v předposledním řádku. Nenechte se vyvést z míry, pokud jste jej neodhalili. Pozorování optických iluzí vás může i naučit lépe jim porozumět, a tak v další budete zase o kousek úspěšnější.

Zdroj: Nusantara62

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]