97 % lidí nevěří, že v této nenápadné fotce se nachází lední medvěd. Do 12 sekund jej najde jen génius

výzva s medvědem
Fotografie: Fresherslive

Zkuste najít skrytého ledního medvěda do 12 sekund a překvapte se, jak optické iluze zkoumají zákoutí vašeho mozku. Fascinující pohled na to, jak realita není vždy taková, jak se zdá.

Podle studií platí, že čím náročnější hádanky splníte, tím budete moudřejší. To, jak funguje náš mozek, vždy fascinujícím způsobem odhalí optické iluze. Optické iluze dokazují, že realitu vytváří mozek člověka, způsob, jakým mozek vidí něco, co považuje za svou realitu.

Vidění z různých úhlů

Studium optických iluzí nám poskytuje fascinující pohled do toho, jak naše mozkové procesy pracují na podporu našeho vnímání světa kolem nás. Jsou to zábavné a poučné experimenty, které nám umožňují lépe porozumět tomu, jak vnímáme realitu. Lidský mozek se může dívat na věci jinak ze všech různých úhlů a ze všech úhlů vytváří různá rozhodnutí. Víme, že informace, které naše oči shromažďují, se vydávají na dlouhou, komplikovanou cestu, jak putují do mozku. K některým zmatkům dochází na začátku této cesty, uvádí web The University Of Queensland.

výzva s medvědem
Fotografie: Fresherslive
hádanka kobylka

Vsaďte se, že odlišnou kobylku do 10 sekund prostě nenajdete. Jde o nejobtížnější hádanku v Evropě

Naše mysl je programována hledat vzory a smysluplné vztahy ve svém okolí, což nám pomáhá efektivně a rychle reagovat na různé situace. Avšak, když se setkáme s optickými iluzemi, náš mozek může interpretovat situace způsobem, který nám dává smysl, i když to nemusí být pravdivé. To nám ukazuje, že naše mysl je výjimečně tvárná a může být klamána vizuálními triky.

Najděte medvěda

Před vámi je obrázek zasněžených hor. Někde na obrázku splývá lední medvěd. Najděte ho, než vám vyprší časový limit 12 vteřin. Soustřeďte se. Až vám vyprší čas, níže máte správné řešení.

„Optické hádanky mě neskutečně baví, řeším je se svou kamarádkou, “ sdělila Klára M. z Otrokovic.

Výzva medvěd řešení
Fotografie: Fresherslive

Čas vypršel. Tak jak jste si s touhle výzvou poradili? Našli jste ledního medvěda do 12 vteřin? Pokud ano, gratulujeme. Máte vynikající schopnosti. Jestli jste ho nenašli, nevadí, váš pokus určitě nepřišel nazmar. Minimálně to byl pro vás trénink, který se vám bude do života hodit. Pokud se vám tento článek líbil, můžete si přečíst podobný, který jsme už pro vás na webu iEnigma.cz napsali.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]