Schovaného tučňáka nenašel v prvním kole testu ani 1 člověk. Nyní máte šanci překonat rekord 12 vteřin

iluze tučňák
Fotografie: Fresherslive

Podívejte se na svět optických iluzí a dejte svým smyslům i mozku zábavný trénink. Jak si povedete při hledání skrytého tučňáka na obrázku do 12 sekund? Zjistíte, jaká je vaše IQ naší novou optickou iluzí.

Jak název napovídá, optické iluze jsou iluze, které mohou být ve formě obrázků, videí nebo jakékoli jiné vizuální reprezentace. Optické iluze vás přimějí k pozorování jednoho aspektu obrazu a ztratíte ze zřetele něco, co je na očích. Tyto iluze podléhají různým interpretacím, vjemům a dokonce i mylným interpretacím.

Optické výzvy

Máme pro vás zajímavou výzvu pro optickou iluzi, která prověří vaši trpělivost. Optické iluze vyžadují veškerou vaši pozornost a pro ty, kdo se narodili s vynikajícím zrakem, může být nalezení skrytého tučňáka hračkou.

iluze tučňák
Fotografie: Fresherslive

„Každé ráno si u snídaně vyzkouším jednu optickou výzvu a cítím se díky tomu více soustředěný v práci, “ sdělil Jan H. z Přerova.

Test had

Tato hadí hádanka potrápila i vysokoškolské studenty. Pouze 10 lidí z celé univerzity dokázalo uspět

Hledáte vynikající optický klam, který prověří vaši mysl a zrak? Pokud ano, zde je optická iluze se skrytým tučňákem někde na tomto obrázku. Na jeho nalezení máte jen pár vteřin. Zjistěte, jak dobré jsou vaše oči s touto optickou iluzí. Vše, co musíte udělat, je pečlivě sledovat barevný tón obrázku, abyste zjistili, zda existují nějaké odchylky. Zkontrolujte také všechny části obrázku pokrývající všechna zákoutí a rohy.

Kde je tučňák?

Iluze tučňák řešení
Fotografie: Fresherslive

Tučňáka skryl autor výzvy tak, že ho nebudete moci snadno najít. Různí lidé budou k této optické iluzi přistupovat různými způsoby a snadnost, s jakou spatříte skrytého tučňáka, odhalí vaše IQ. Obecně platí, že lidé s vysokým IQ mohou skrytého tučňáka snadno rozpoznat. Pokud jste nenašli skrytého tučňáka, nezoufejte. Níže máte správné řešení.

Vidět znamená věřit, ne? To, co vidíte a co si myslíte, že vidíte, jsou různé věci, uvádí web Ology. Tučňák se nachází dole vpravo. Pokud jste ho našli do 12 sekund, gratulujeme, máte opravdu vysoké IQ. Jestli jste ho nenašli, nevadí. Tučňák se opravdu dobře skrývá v zasněženém prostředí. Jestli se vám však článek líbil, přečtěte si podobný, který jsme pro vás napsali na webu iEnigma.cz.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]