Čísla 7 a 4 jsou tak nesmírně podobná že odlišné čtyřčíslí v tomto obrázku odhalí jen 3 % lidí

čísla test
Fotografie: Fresherslive

Vyzkoušejte tento jednoduchý zrakový test a zkuste odhalit lišící se čtyřčíslí. Na splnění úkolu však máte časový limit 10 vteřin. Zbystřete všechny smysly a pusťte se do hledání.

Zrakové testy mohou otestovat vaše pozorovací schopnosti i vaši citlivost pro vnímání jednotlivých detailů. Prohlédněte si pozorně tento obrázek s čísly a zkuste mezi nimi najít rozdíl. Abyste však úkol úspěšně splnili, musíte čtyřčíslí najít, než vám vyprší limit 10 vteřin. Jen opravdu bystří a vnímaví lidé dokáží tento optický klam prokouknout a číslo najít včas.

Co je optický klam

Pod tímto pojmem je ukryta iluze, která odvádí pozornost vaší mysli a zkresluje skutečnost od toho, jaká doopravdy je. Jejím cílem je zmást vaše vnímání a pokroutit realitu tak, aby dokázala skrýt i věci, které máte přímo před očima. Existuje mnoho druhů optických klamů. Některé vás přimějí vidět části obrazu, který tam ve skutečnosti není. Jiné zase využívají vaše domněnky a představy o světě. Tato iluze otestuje vaši bystrost a postřeh.

Jaké jsou druhy optické iluze

Tyto fascinující vizuální jevy přimějí váš mozek vnímat skutečnost jinak, než jaká je skutečnost. Běžně se k těmto účelům využívají geometrické iluze, které využívají různé tvary a vzory pro navození dojmu pohybu nebo hloubky. Nejednoznačné iluze jsou takové, které lze interpretovat různými způsoby. Pohybové iluze vytvářejí pocit, že se obraz hýbe. Existuje velké množství různých druhů a využívají se běžně v umění, ale také v médiích, reklamách nebo zábavním průmyslu.

Fotografie: Fresherslive

Najděte číslo 4654

Vaše oči a mozek fungují téměř v dokonalé souhře. Čas od času ale převezme kontrolu mozek a dokresluje skutečnost jinak, než jaká doopravdy je. Někdy jsou to zase oči, které se nechají nachytat a přesvědčují mozek o něčem jiném. Otestujte vlastní schopnosti tímto jednoduchým úkolem a zkuste mezi čísly najít jediné, které se liší dříve, než vám vyprší čas.

Hádanka sedmikráska

Tahle letní hádanka roku 2023 má to nejsložitější řešení. Pouze 1 % lidí ji zvládne vyřešit

čísla řešení
Fotografie: Fresherslive

Kde se číslo nachází

Číslo 4654 najdete v prvním sloupci vlevo, čtvrtý řádek odspodu. Pokud se vám podařilo včas odlišné čtyřčíslí najít, máte vynikající vnímání a kognitivní schopnosti. Jestli jste hledali marně, nemusíte propadat panice. Tyto dovednosti, stejně jako kterékoliv jiné, se dají postupně vytrénovat. Stačí pár minut denně věnovat podobným testům a cvičením a brzy pocítíte ten rozdíl. Nabyté schopnosti pak využijete i při řešení běžných problémů a komplikací. Pusťte se do tréninku ještě dnes a vylepšete své dovednosti.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]