Odlišného psa zvládne do 10 vteřin najít jen minimum pozorovatelů. Ti nejbystřejší jeden malý detail vidí hned

psi odchylka modrá
Fotografie: CanvaPhotos

Na této optické iluzi se jeden pes liší od ostatních. Zdá se, že v poslední době internet hladoví po každý den nových optických iluzích.

Stále nové a nové optické iluze každý den přitahují nejen dospělé, ale i děti a stimulují jejich dychtivost po mentálních hrách a rozluštění optických výzev. Tato optická iluze, kde se jeden pes liší od ostatních byla vydána teprve nedávno, ale málokdo ho zvládne najít za pouhých 10 vteřin. Když se totiž na iluze budete dívat déle, je možné, že se vám z barevných pejsků zatočí hlava. Dnešní iluze není však jen pro dospělé. I děti mohou odhalit odlišného pejska a stimulovat tak svou vnímavost a postřeh.

Co je vlastně optická iluze?

Optická iluze, která je známá také jako vizuální iluze, je druh iluze způsobený vizuálním systémem jako součást vizuálního vnímání. Vizuální vnímání je charakterizováno jako vnímání něčeho, co se liší od reality. Zjednodušeně řečeno je optická iluze druh iluze, ve které nejsme schopni jasně vnímat scénu nebo obraz, který vidíte očima. Proto se tak často stává, že buď obrázek s iluzí špatně interpretujete nebo jste obrázkem či scénou přímo oklamáni a vizuální výzvu nejste schopni rozluštit.

Stále oblíbenější optické iluze jsou tedy obrázky nebo scény, které vás dokáží oklamat, pokud jej sledujete jenom očima. Vzhledem k tomu, že iluze mohou být občas velmi složité, lidé je rádi zkoumají a těší se tak stále větší popularitě.

psi odchylka modrá
Fotografie: CanvaPhotos

Vždy u lidí totiž vzbudí nejen zvědavost, ale i zájem, protože je dokázané, že optické iluze zlepšují efektivitu mozku, očí a rozvíjejí se pozorovací schopnosti. Proto je lidé velice rádi vyhledávají a navzájem se testují.

Pes odlišný od ostatních

Lidé na internetu hojně vyhledávají optické iluze, aby poháněli své mozky stále obtížnějšími úkoly a drželi ho tak schopným. Dnešní optickou výzvou je nalézt psa, který se liší od ostatních a to za velmi krátký čas. Výzvou je pouhých 10 sekund. Většina lidí je obrázkem výše zmatená a nebyla proto schopná najít správnou odpověď hlavolamu. Naproti tomu byli někteří schopni identifikovat odlišného psa do zmíněných deseti vteřin.

modré pozadí psi kruh
Fotografie: CanvaPhotos

Na optické iluzi je 60 malých pejsků, avšak jeden z nich je maličko odlišný. Pokuste se tedy na obrázek zadívat pozorně a s klidem. Velikost pejsků navíc iluzi dodává na obtížnosti. Vypozorovat totiž jednu drobnou odchylku mezi šedesáti psy je velice náročné nejen pro oči. V případě, že jste ji nenašli za určený čas, ale nechcete se vzdát, zkuste se zaměřit na oči pejsků. Jeden z nich je totiž nemá černé jako všichni ostatní. Pokud jste si odchylky ani tak nevšimli, můžete využít obrázek s řešením výše.

Zdroj: Barlettaweb

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]