Tato vizuální hádanka je příliš složitá pro 97 % lidí. Pouze člověk s IQ nad 138 najde vetřelce

pánské obličeje
Fotografie: RadioTips

Máte-li pocit, že často zapomínáte, vaše pozorovací schopnosti nejsou to, co bývaly a se soustředěností to také už není ono, optické hádanky vrátí váš mozek do formy.

Optické iluze, rébusy, kvízy, vizuální hádanky, křížovky, to všechno jsou ideální nástroje pro trénink vašeho mozku. Taková mentální posilovna, kde můžete zkoušet různé možnosti cvičení. Princip je stejný, s každou další výzvou se budete zlepšovat, vaše schopnosti na tom budou mnohem lépe než na začátku.

Najděte na obrázku nezvaného hosta

Vaším dnešním úkolem bude pečlivě si prohlédnout obrázek uvedený níže. Zdánlivě na něm není nic výjimečného. Možná si říkáte, že vidíte několik stejných mužských obličejů, ale věřte nebo ne, někde mezi nimi se skrývá nezvaný host, který se svým vzhledem odlišuje od ostatních. Vy ho musíte najít.

pánské obličeje
Fotografie: RadioTips
Mládě test

Tato optická hádanka je příliš složitá pro 97 % Čechů. Pouze géniové s IQ nad 137 najdou vetřelce

Řešení není příliš náročné, ale aby to bylo zajímavější, pokuste se najít odpověď do časového limitu 10 sekund. Můžete si pomoct jednoduchou metodou-zakryjte rukou polovinu obrázku, aby vás nerušily ostatní obličeje. Pokud nenaleznete řešení, skryjte druhou polovinu. Věříme, že uspějete. Nepodaří-li se vám dojít k výsledku do 10 sekund, zkuste hledat dál, ale ne příliš dlouho, abyste nenamáhali oči.

Řešení vizuální výzvy

Chcete-li vědět, zdali se vám podařilo najít správný obličej, respektive ten, který se vymyká od všech ostatních, obrázek níže vám prozradí řešení. Pokud se vám nepodařilo najít odpověď, jen už nevíte kudy kam a chcete vědět, jaká je správná odpověď, podívejte se na uvedenou ilustraci. Nezoufejte, pokud jste dnes neuspěli.

pánské obličeje
Fotografie: RadioTips

Pouze pravidelný trénink dělá mistra. Neklesejte na mysli a zkoušejte to dál a dál. Sami brzy zaznamenáte, jak se vaše soustředěnost zlepšuje, stejně tak schopnost najít správné řešení v krátkém časovém limitu. Už jen samotné hledání odpovědi je skvělým cvičením nejen pro váš mozek, ale i zrak. Ve stáří vám poděkují.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]