Zjistěte jak špatně (nebo dobře) jste na tom se zrakem. Jedno prasátko najdou jen 3 % lidí

Výzva prase
Fotografie: Jagran Josh

Vydejte se na cestu objevování optických iluzí a zkuste odhalit skryté prase na obrázku během pouhých 12 vteřin. Optické iluze nás fascinují tím, jak náš mozek a oči společně vytvářejí klamné dojmy o tom, co vidíme.

Tato optická iluze navržená Jagranem Joshem říká, že pouze nejinteligentnější a nejpozornější jedinci dokážou najít skryté prase do pěti sekund, uvádí web Daily Mail. Optické iluze jsou fascinujícím a záhadným jevem, který nám dokazuje, že naše vnímání světa není vždy tak pravdivé, jak bychom si mysleli. Jsou to situace, kdy naše oči a mozek společně vytvářejí klamné dojmy o tom, co vidíme.

Záhadné vizuální triky

Tyto vizuální triky mohou zahrnovat zkreslení tvarů, velikosti, barvy a vzorů, často nás vedou k nesprávným závěrům o skutečném obsahu scény. Studium těchto iluzí nám nejen poskytuje zábavu, ale také nám pomáhá lépe porozumět tomu, jak náš mozek pracuje a jak může být náš pohled na svět klamán.

Výzva prase
Fotografie: Jagran Josh

„Optické iluze jsou mé pravidelné cvičení mysli, které mě utvrzují v tom, že skutečnost může být mnohem složitější, než se zdá, “ sdělil Otakar B. z Luhačovic.

Výzva pes

Jeden psí vetřelec se vplížil mezi ostatní a teď tropí neplechu. Pouze 1 z 10 lidí jej dokáže najít

Optické iluze jsou věčným zdrojem úžasu a inspirace pro ty, kteří se zajímají o vizuální umění, psychologii a neurovědu. Někdy je náš mozek zmatený tím, co se mu oči snaží říct. To může znamenat, že si mozek myslí, že se věci hýbou, i když ve skutečnosti tomu tak není. Nebo můžete vidět tvary, odstíny nebo barvy, které ve skutečnosti neexistují, zmiňuje web The University Of Queensland.

Najděte prase

Obrázek ukazuje skupinu tváří a mezi nimi je skryto prase. O hlavolamu se říká, že je to výborný způsob, jak otestovat své pozorovací schopnosti. Chcete-li prase najít, dívejte se pozorně. A na jeho nalezení máte pouze 12 vteřin. Každý pokus představuje možnost zdokonalit svou pozornost a přesnost ve vizuálním vnímání. Dostali jste se na správnou stopu? Odpověď na otázku, kde se to skryté prase nachází, naleznete níže.

Výzva prase řešení
Fotografie: Jagran Josh

Čas vypršel. Jak jste si s touhle výzvou poradili? Pokud jste našli prase do 12 vteřin, gratulujeme. Máte výborný zrak. Pokud ne, nevadí. Hledání skrytých objektů a detailů v optických iluzích nám ukazuje, že naše mysl může být vždy o krok dál, pokud se nebojíme podívat se hlouběji. A pokud se vám tahle výzva líbila, podobnou jsme pro vás už zpracovali na webu iEnigma.cz.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]