Jeden psí vetřelec se vplížil mezi ostatní a teď tropí neplechu. Pouze 1 z 10 lidí jej dokáže najít

Výzva pes
Fotografie: Fresherslive

Sledujete-li optické iluze, často se ocitnete v neznámém světě, kde skutečnost ztrácí svůj obvyklý tvar a barvy. Zdá se, že oči i mozek spolupracují na vytvoření těchto záhad, ale jejich fungování stále zůstává záhadou.

Optická iluze nebo zraková iluze je iluze způsobená zrakovým systémem. Vyznačuje se vizuálním vnímáním, které se zdá být odlišné od skutečnosti. Jinými slovy, optická iluze je vizuální klam, kdy se necháme oklamat tím, co vidíme, nebo tomu, co jsme viděli, nerozumíme. Optická iluze klame a mate lidi hraním si s barvami, světlem a vzory.

Tajemství optických iluzí

Dělení optických iluzí zahrnuje tři hlavní kategorie, fyzické, fyziologické a kognitivní iluze. Tyto optické iluze, stejně jako iluze působící na více smyslů, jsou těsně spojené s naším vizuálním vnímáním. Navíc, v oblasti medicíny, se mohou využít k sledování a rehabilitaci některých psychických poruch. Mnoho vědců pracovalo velmi tvrdě po mnoho let, aby pochopili, jak optické iluze fungují. Pravdou ale je, že v mnoha případech stále přesně nevíme, jak náš mozek a oči spolupracují na vytváření těchto iluzí, zmiňuje web The Unisersity Of Queensland.

Výzva pes
Fotografie: Fresherslive
listí hádanka

V listí se schovává krysa, ale 98 % lidí tvrdí, že tam žádná není. Stanete se výjimečnými a najdete ji?

„Optické iluze jsou mé denní cvičení pro mozek, které mi nejen ukazuje, jak moc mě moje oči mohou klamat, ale také, jak dokážu vytrvat ve vyhledávání pravdy za zdánlivou iluzí, “ sdělil Tomáš F. z Prahy.

Máte pouze 10 vteřin

Optické iluze jsou nejnovějšími trendy na internetu. Mnoho lidí se chce zapojit do náročných hádanek a aktivit, protože jim pomáhají uniknout z reality. I dnes tu pro vás jednu máme. Na obrázku vidíte psy, kteří vypadají na první pohled stejně. Je mezi nimi však jeden, který se liší. Najděte ho, než vám vyprší časový limit 10 vteřin. Až vám vyprší čas, níže máte správné řešení.

Výzva pes řešení
Fotografie: Fresherslive

Optické iluze nám ukazují, že naše vnímání může být klamáno, a zdůrazňují složitost našeho vizuálního systému. Pokud jste našli odlišného psa včas, gratulujeme k vaší rychlé reakci a pozorovacímu talentu. A pokud to nevyšlo, nevadí. Každý pokus o rozluštění optické iluze přináší cenné učení a trénuje vaši schopnost vnímat detaily. Pokud se vám tato výzva líbila, máme pro vás podobnou na našem webu iEnigma.cz, kde se můžete ponořit do světa optických iluzí a výzev.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]