Sloní hádanka roku 2023 je neřešitelnou výzvou pro 97 % Čechů. Jediný rozdíl odlišuje vetřelce

rozdíl slon
Fotografie: Fresherslive

Otestujte své pozorovací a analytické schopnosti a pokuste se na obrázku plném slonů najít jediného, který se od ostatních liší. Stihnout to však musíte do pouhých 10 vteřin.

Tato vizuální výzva dokáže potrápit i ty nejzkušenější řešitele hádanek a hlavolamů. Najít rozdílného slona v tak krátkém limitu dokáže jen málokdo. Pokud si sami na toto cvičení troufáte, nastavte stopky a pusťte se do testování svých schopností pomocí vizuálního testu.

Co jsou optické iluze

Jak jsme již dříve psali v článku na iEnigma, jedná se o jev, který působí na vaše smysly a snaží se zmást vaše myšlení. Nejčastěji se k jeho tvorbě používají geometrické tvary, kontrastní barvy nebo umělecké kresby. Jejich působením pak vnímáte něco jiného, než co ve skutečnosti vidíte. Jak potvrzuje naše čtenářka Alice K. z Horní Bečvy: ,,Baví mě řešit optické iluze a nacházet v obrázcích skryté obrazce a předměty, které nejdou na první pohled vidět.”

rozdíl slon
Fotografie: Fresherslive
test lev náhled

Lvího krále zvířat najde na tomto obrázku jen 1 % lidí. Tento rébus má podle odborníků obtížnost 10/10

K čemu slouží optické iluze

Stejně jako hádanky a hlavolamy jsou často součástí IQ testů. Používají se tak nejen ve vzdělávání k testování a rozvíjení inteligenčního kvocientu. Podle webu Akademie osobního rozvoje se jeho výše v průměru pohybuje okolo 90 – 130. Ve zdravotnictví zase pomáhají při rehabilitacích a terapiích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku.

Najděte odlišného slona

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku jediného slona, který se od ostatních nějakým detailem liší. Abyste však byli naprosto úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než uplyne velmi krátký časový limit, a to pouhých 10 vteřin. Najít rozdíl v tak krátkém čase dokáže jen génius. Navíc si tak na vlastní kůži otestujete, jak dokážete pracovat pod tlakem.

rozdíl slon
Fotografie: Fresherslive

Kde se slon nachází

Pokud se vám podařilo hledané zvíře najít včas, pak to vypovídá o vašem vynikajícím postřehu a vysoké inteligenci. Ve skutečnosti je rozdílný slon ve druhé řadě zespodu a druhém sloupci zleva. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, pusťte se do dalšího cvičení na webu iEnigma a začněte na svých schopnostech pracovat.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]