V listí se schovává krysa, ale 98 % lidí tvrdí, že tam žádná není. Stanete se výjimečnými a najdete ji?

listí hádanka
Fotografie: Fresherslive

Dokážete najít skrytou krysu na obrázku za pouhých 10 sekund? Optické iluze nejen, že prověří vaši schopnost pozorování, ale také nám ukážou, jak náš mozek často tvoří odlišnou realitu.

Optická iluze je dobrá pro ty, kteří chtějí rozvíjet svou mozkovou kapacitu. Optická iluze je proces odhalování, ve kterém musíte zjistit, co se skrývá v objektu, jsou v podstatě jako koncept řešení záhad. Vaše smysly shromažďují informace a posílají vám je do mozku. Váš mozek však tuto informaci jen tak nepřijímá – vytváří vaše vnímání světa, zmiňuje web Ology.

Jak uniknout iluzím

Rozdíl mezi realitou a obrázkem je charakterizován vizuální perspektivou, která se pravděpodobně jeví jako optická iluze. Slovo iluze dodává, že to není pravda a vnímá něco jiného, než je skutečnost. Každý uživatel má také své vlastní odlišné styly přístupu k věcem a jejich analýzy. Díky jedinečné schopnosti uchopení dokáže člověk co nejvíce prolomit optické iluze.

listí hádanka
Fotografie: Fresherslive

„Je zajímavé, jak mi dokážou iluze zamotat hlavu, i když vím, že to je přesně jejich záměr, “ sdělil Ondřej N. z Ostravy.

Hádanka leguán náhledový obrázek

Tohoto zákeřného leguána na obrázku odhalí jen 2 % lidí. Otestujte své schopnosti s nejtěžší hledačkou

Při setkání s optickou iluzí se pohledy a nápady uživatelů pravidelně mění. Většinou se příběh, který náš mozek vytváří, shoduje se skutečným, fyzickým světem – ale ne vždy. Náš mozek také nevědomky ohýbá naše vnímání reality, aby naplnil naše touhy či očekávání. A vyplňují mezery s využitím našich minulých zkušeností, uvádí web Vox.

Najděte krysu

Iluze myš řešení
Fotografie: Fresherslive

Nedávným boomem internetu jsou optické iluze kvůli podobnostem konceptů řešení hádanek. Rychle se zvyšuje zvědavost a nadšení uživatelů. Ale na druhou stranu je obtížný proces najít skrytou krysu v optické iluzi, je to kvůli potížím při hledání rozdílu mezi iluzí a realitou. Na obrázku vidíte podzimní listí, mezi který se skrývá krysa. Najděte ji, než vám vyprší čas 10 vteřin.

Gratulujeme, pokud jste našli krysu. Máte opravdu vynikající zrak. Jestli jste ji však nenašli, nevadí. Optické iluze slouží přesně k tomu, aby vás zmátly. Najít krysu za 10 sekund byl opravdu obtížný úkol. Pokud se vám však článek líbil, přečtěte si podobný, který jsme už napsali na webu iEnigma.cz

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]